Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Patronat Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nad LO w Słupcy

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu objął patronatem klasy humanistyczne naszego Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.

Podpisanie porozumienia odbyło się na Wydziale Historii w budynku Collegium Historicum .-Dyrektor Tadeusz Raczkowski w tym dniu podpisał porozumienie o współpracy z poznańską uczelnią. Spotkanie odbyło się w znakomitym gronie. Władze uczelni reprezentowali: Prorektor UAM ds. studentów i kształcenia prof. dr hab. Joanna Wójcik, Dziekan Wydziału Historii prof. dr hab. Józef Dobosz, Prodziekan Wydziały Historii ds. Jakości Kształcenia prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza, Pełnomocniczka Dziekana Wydziału Historii ds. współpracy ze szkołami prof. UAM dr hab. Agnieszka Jakuboszczak.

Nawiązanie naukowej współpracy LO z UAM w Poznaniu bardzo nas cieszy, tym bardziej, że największa część absolwentów wybiera studia na tej renomowanej poznańskiej uczelni.
Także 15. 11 .2021 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu uczniowie naszego LO, tegoroczni maturzyści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach przygotowanych specjalnie dla nich przez pracowników naukowych Wydziału Historii.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu profesora Jana Miłosza „ Sól nie tylko z Wieliczki – stare i nowe funkcje kopalni soli” oraz prelekcji doktor Anety Liwerskiej-Garsteckiej ,,Kąpiele lecznicze w starożytności”. Po wykładach uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych w ,,średniowiecznej aptece”, gdzie zapoznano ich ze sposobem wytwarzania kosmetyków i leków według starodawnych receptur.

Okazało się, że produkty te pod wieloma względami nie ustępują wytwarzanym współcześnie, a wiedza naszych przodków była imponująca . Uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z procesem produkcji, ale również sami wykonali mydła zapachowe, kremy i napary ziołowe. Koordynatorem podjętych działań jest nauczyciel historii w LO Henryk Szurek- czytamy w komunikacie szkoły.


Najnowsze komentarze
 • Może nie będziemy musieli chodzić na korepetycje albo dojeżdżać do szkół poza Słupcę.

  • Jest tak niski poziom nauczania w szkołach średnich w powicie słupeckim że młodzi ludzie muszą chodzić na korepetycje

   • Podobno bardzo dużo osób wybiera szkoły poza Słupcą.Może włodarze powiedzą ile?

 • Widać po „ubiorze”, że logiki trochę brak. Nauczyciele.

  • Strój adekwatny do sytuacji. Widocznie, że nie rozumiesz tej doniosłej sytuacji.
   To są wykształceni ludzie , z pasją i wysoką kulturą osobistą.
   Z twoich słów wynika, że nigdy nie szanowałeś nauczycieli.
   Zero kultury osobistej, zapamiętaj,, Jak Cię widzą , tak Cię piszą”. Załóż od czasu do czasu marynarkę , może wtedy poczujesz się kimś wyjątkowym.

   • Nie szata zdobi człowieka. To, że masz marynarkę na sobie nie zwalnia Cię z myślenia. Chodziło o „ubiór” twarzy.

 • Wielu nauczycieli w Liceum jest super ale nie wszyscy starają się tak jak powinni i nie wszystkie dzieci się starają jakby mogły. Młodzież ucieka za edukacją i pracą do innych miast bo u nas nie mają czego szukać.
  Zastanówmy się co proponuje im Słupca ?? Pracę za najniższą krajową i to wszystko.
  Co innego we Wrześni, wszystko kwitnie, są nowe i ciągle powstają Firmy, zakłady itd.
  Nasi radni nie robią nic poza pisaniem interpelacji o tym, że chodnik im się nie podoba, że hałas od samochodów na ulicy przeszkadza ale już marazm i brak inwestorów, ucieczka młodych z miasta jakoś nie zaprząta ich umysłów.
  Cóż najważniejsze są podwyżki diet dla radnych, znajomości i klepanie się po pleckach, że jest dobrze a jak nie będzie to np. podniesiemy podatki i będzie ok.

 • Dlaczego redakcja nie poinformuje że 27 ,11 prawnicy w parafii św, Warzynca będą pomagać bezpłatnie osobom złudzonym

Dodaj komentarz