Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pechowe Warszawskie Safari

W trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Baja wystartowali zawodnicy Kamena Rally Team. 

Zawody rozegrano na poligonie w Zielonce pod Warszawą. W sumie w imprezie startowało około 100 załóg. Wyścig tradycyjnie składał się z kilku OS-ów.

Pierwszy z nich o długości 2,5 km nasi zawodnicy pokonali bez problemu i zajęli pierwsze miejsce w grupie i klasyfikacji generalnej z dużą przewagą nad rywalami.

Dalej niestety nie szło już tak gładko, a to głównie przez problemy techniczne. Na drugim odcinku o długości 15, 5 km miała bowiem miejsce awaria paska napędowego w ich pojeździe, która z reguły wyklucza zawodników z dalszego ścigania.

-Nam jednak udało się ją usunąć jeszcze na poligonie i dojechać w regulaminowym czasie  przeznaczonym na ten odcinek. 17 sekund pózniej i zostali byśmy wykluczeni.  Odnotowaliśmy jednak dwudziestominutową stratę do pierwszego miejsca- relacjonuje Tomasz Białkowski.

Te zaległości o pięć minut zmniejszyli w trzecim i czwartym etapie, po których do rywali tracili już tylko 9,5 minuty.

-Na piątym OS-ie o długości 85 km postawiliśmy wszystko na jedną kartę i staraliśmy się odzyskać prowadzenie wiec jechaliśmy prawie na 100% i po 50 km byliśmy już na pierwszym miejscu nawet z przewagą trzech minut. Niestety na 53 km na łuku w lewo sypkie kamienie i duża prędkość (około 110 km/h) wyniosły nasz pojazd o 10 cm za daleko i zahaczyliśmy tylnym kołem o drzewa. Silny obrót spowodował urwanie przedniego koło i zakończenie przygody z Baja Warszawskie Safari- dodaje Tomasz.

Zawodnicy się jednak nie poddają. -Nie czujemy się przegrani ponieważ robiliśmy wszystko na sto procent, a jak wiadomo przy dużych prędkościach bardzo łatwo o wypadek. Podjęliśmy ryzyko już nie pierwszy raz. Wcześniej było wszystko w porządku. Tym razem mieliśmy mniej szczęścia. Pocieszający jest fakt, że kiedy wyjeżdżaliśmy na lawecie do bazy rajdu  pozostali zawodnicy, którzy widzieli naszą jazdę bili nam brawo- dodaje Tomasz Białkowski.

 

Najnowszy komentarz
  • ha ha ….. ale sieroty,

Dodaj komentarz