Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pędzili ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracili prawa jazdy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia. Tylko wczoraj zatrzymali prawa jazdy trzech kierowców, którzy nie zwracali uwagi na limity prędkości obowiązujące w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że nierespektowanie zasad ruchu skutkuje zwiększeniem liczby wypadków drogowych, a nieodpowiedzialny kierowca ryzykuje nie tylko swoim zdrowiem i życiem.

4 lutego w Nowej Wsi funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując hyunday-em przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. Kilka godzin później, w tej samej miejscowości, kolejny pirat drogowy miał za nic obowiązujące limity i pędził przez wieś swoim BMW 107 km/h.

Tego samego dnia w Trąbczynie został zatrzymany przez policyjny patrol kierowca mazdy, gdy miernik prędkości, na którym pracowali mundurowi, wskazał 103 km/h przy dozwolonych 50km/h.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy wspomnianych osób oraz nałożyli mandaty i „dopisali” punkty karne na koncie nieodpowiedzialnych kierowców. Zatrzymane dokumenty zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

FOTO: Archiwum


Najnowszy komentarz
  • Bardzo dobrze, eliminować potencjalnych morderców drogowych.

Dodaj komentarz