Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Petycja przeciwko budowie farmy fotowoltaicznej w Ostrowie Kościelnym złożona

W czwartek przedstawiciele Stowarzyszenia Naturalne Ostrowo Kościelne złożyli do Urzędu Gminy w Strzałkowie petycję, w której sprzeciwiają się budowie farmy fotowoltaicznej w ich miejscowości.

Stowarzyszenie reprezentuje mieszkańców Ostrowa Kościelnego i Kornat. Podczas spotkania z wójtem jego przedstawiciele wskazywali na zagrożenia generowane przez farmy fotowoltaiczne w obszarze planowanej inwestycji oraz, że jest to obszar o cennych walorach krajobrazowych i przyrodniczych, w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Wójt poinformował, że wniosek który wpłynął do urzędu 27.12.2023r. dotyczy wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz przedstawił tryb postępowania w związku ze złożeniem tego wniosku.

Wielokrotnie podkreślał on prawa stron postępowania w zakresie czynnego uczestniczenia na każdym etapie postępowania – zapoznania się z treścią wniosku i załącznikami, składania wniosków i uwag. Nawiązał również do procedur z planowania przestrzennego.

Na zakończenie wójt podkreślił , że złożona petycja będzie rozpatrywana zgodnie z obowiązującymi przepisami o petycjach.

Jedna odpowiedź

  1. Ludzie to mają za dużo czasu aby takimi pierdolami zajmować. Zaraz będą pisać petycję żeby słońce wygasić latem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *