Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Petycja u burmistrza, remontu nie będzie

 

Do Urzędu Miasta w Słupcy trafiła petycja dotycząca remontu ulicy Bóżniczej. Na ręce burmistrza, Michała Pyrzyka złożył ją przedstawiciel Twojego Ruchu Artur Nowak i mieszkanka tejże ulicy Karolina Staszewska.

Jak już pisaliśmy w czerwcu, pod petycją podpisało się ponad sto osób. Zdaniem inicjatorów akcji, nawierzchnia ulicy Bóżniczej jest w bardzo złym stanie i wymaga szybkiego remontu. Niestety, mieszkańcy jednej z najstarszych ulic w mieście, na razie nie mają na co na niego liczyć. – Kompleksowy remont ulicy Bóżniczej uzależniony jest od pozyskania zewnętrznych środków finansowych, dlatego nie mogę podać dokładnego terminu realizacji zadania – czytamy w odpowiedzi burmistrza na pismo skierowane do słupeckiego magistratu przez Artura Nowaka. Włodarz miasta w swoim piśmie zapewnił jednak, że modernizacja ulicy Bóżniczej przewidziana jest w ramach dużej inwestycji, jaką jest rewitalizacja słupeckiej starówki.

Młody działacz Twojego Ruchu, który niedawno został asystentem społecznym Posła na Sejm RP Jacka Kwiatkowskiego, nie jest taką odpowiedzią usatysfakcjonowany. Jego wątpliwości budzi także koszt projektu rewitalizacji słupeckiej starówki, na który Urząd Miasta wydał 180 tys. zł. – Pomimo wydania takiej sumy projekt ma pewne uchybienia. Nie zostały m.in. uwzględnione w nim grunty jednej z nieruchomości wychodzące na chodnik, co będzie skutkowało ograniczeniem chodnika do minimalnych rozmiarów przy jednej z posesji lub budowaniu chodnika na prywatnym gruncie – tłumaczy Artur Nowak.

Przypomnijmy, projekt rewitalizacji słupeckiej starówki, który obejmuje również ulicę Bóżniczą, przewiduje modernizację nawierzchni ulic i chodników, budowę nowego oświetlenia ulicznego oraz zmianę organizacji ruchu. Ze względu na duży koszt przedsięwzięcia i brak wystarczających środków, miasto postanowiło realizować projekt etapami, czego przykładem jest modernizacja Placu Bohaterów Warszawy, przeprowadzona w 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *