Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pięć lat za napad na księdza

Sąd okręgowy w Koninie ogłosił wyrok w sprawie dwóch mężczyzn, którzy niecałe dwa lata temu włamali się na plebanię w Szemborowie w gminie Strzałkowo . Za ten i inne rozboje Karol B. i Dariusz M. mają spędzić pięć lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2012 roku, kiedy trzech młodych mężczyzn włamało się na plebanię w Szemborowie i brutalnie pobiło 70-letniego księdza miejscowej parafii. Napastnicy ukradli też cenne przedmioty warte ponad pięć tysięcy zł. Po trzech miesiącach śledztwa, dwóch z nich zatrzymano, mężczyźni od razu przyznali się do winy. Mało tego, w listach przeprosili też księdza za swoje zachowanie. Na sali sądowej całkowicie zmienili jednak swoje zeznania i wszystkiego się wyparli.

Nie wpłynęło to jednak na wyrok Sądu Okręgowego w Koninie, który uznał ich za winnych i to nie tylko napaści na księdza z Szemborowa, ale również rozboju na plebanii w Lubczu w województwie kujawsko-pomorskim. Mężczyźni odpowiedzą też za kradzieże z włamaniem do domów, gospodarstw i sklepów. Za rozbój na księdzu z Szemborowa Karol B. i Dariusz M. usłyszeli wyrok 3 lat więzienia. Łącznie za wszystkie przestępstwa, sąd wymierzył im karę po 5 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *