Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska w Słupcy

Piesza Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska w drodze na Jasną Górę odwiedziła wczoraj Słupcę. Pielgrzymi, jak zawsze mogli liczyć na bardzo miłe przyjęcie ze strony mieszkańców.

Piesza Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska wyruszyła 1 sierpnia ze Skrzatusza, a na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. To już tradycja, że pielgrzymi zatrzymują się w Słupcy, by odpocząć, posilić się i nabrać sił na dalszą drogę. Ze względu na to, że jest ich zawsze kilkuset, rozdzielani są oni do wszystkich słupeckich parafii. Tam czekają na nich prawdziwe pyszności, głównie: zupy, mięsa, domowe wypieki i owoce. Ich przygotowaniem zajmują się parafianie, którzy dobrowolnie chcą w ten sposób pomóc wędrującym do Częstochowy pątnikom.

Zanim pielgrzymka dotarła do Słupcy miała również postój w Ostrowie Kościelnym. Tam także pielgrzymi mogli liczyć na poczęstunek, którego przygotowaniem zajęły się panie ze Stowarzyszenia Kobiet „Razem” z Kornat. To właśnie dzięki takim ludziom i ich serdeczności, wędrowanie w często niełatwych warunkach staje się nieco mniej męczące.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz