Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pierwsza Noc Świętych w Strzałkowie

W Strzałkowie po raz pierwszy zorganizowano wczoraj Noc Świętych. Pomysł spotkał się ze sporym zainteresowaniem i ma być kontynuowany w kolejnych latach.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym tuż po wieczornej mszy św. Jego głównymi bohaterami byli: św. Dorota, św. Wojciech, św. Stanisław Kostka, św. Maksymilian Maria Kolbe oraz bł. Karolina Kózkówna. Ich życiorysy przybliżyli zebranym uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzałkowie.

Spośród dzieci, które przybyły do kościoła przebrane za świętych rozlosowano nagrody. Nie zabrakło też konkursu na najładniejszy strój. Zwyciężyły trzy, ale ich wybór nie był łatwy.

Po odmówieniu Litanii do Wszystkich Świętych, zebrani przeszli w procesji światła na pobliski cmentarz, by złożyć znicze na grobach bliskich i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

Inicjatorką pierwszej Nocy Świętych w Strzałkowie była katechetka Irena Maćkowiak. Przeprowadzeniem spotkania zajął się ks. Mikołaj Skotarczak, a oprawę muzyczną zapewniła scholka parafialna. W organizację włączyli się również uczniowie ZSP w Strzałkowie.

Zainteresowanie i odzew z jakim spotkała się nowa inicjatywa pozwala sądzić, że będzie ona kontynuowana. Taką chęć wyraził również proboszcz parafii ks. kan. Józef Warczak.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz