Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pierwsza sesja w mieście

Radni Słupcy zainaugurowali wczoraj swoją kadencję podczas obrad I Sesji Miasta. 

Obrady rozpoczęły się wystąpieniem burmistrza Michała Pyrzyka, który dziękując za uzyskane popracie gratulował radnym wyniku w wyborach. Głos zabrała również przedstawicielka Platformy Obywatelskiej Magdalena Plesińska życząc dalszej dobrej współpracy z koalicjantami Polskiego Stronnictwa Ludowego w mieście. Na mównicę z gratulacjami pofatygował się również były kandydat na radnego Andrzej Kiełbowicz. W swoim wystąpieniu zaapelował on, by rok 2016 nazwać w Słupcy rokiem Edwarda Fiszera, poety i autora tekstów piosenek, który urodził się w naszym mieście. Wybranym gratulował również w-ce marszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.

Wybór przewodniczącego Rady Miasta nie pozostawił złudzeń, a jedyny kandydat na to stanowisko Andrzej Szymkowiak został wybrany na nie jednogłośnie na kolejną kadencję. Z taką samą liczbą głosów pierwszym w-ce przewodniczącym został Leon Machowiak. Z 14 głosami za i jednym wstrzymującym stanowisko drugiego w-ce przewodniczącego powierzono Michałowi Ziemskiemu.

W nowej kadencji w Komisji budżetu i gospodarki zasiadać będą Barbara Biskupska-Sobolewska, Michał Ziemski, Bogusław Byczkowski, Robert Święcicki, Leon Machowiak, Stanisław Kotusiewicz i Piotr Marszałek jako przewodniczący. Natomiast na czele z przewodniczącym Tadeuszem Markiewiczem, Ewa Czaplińska, Edward Grajek, Elżbieta Kapturska, Alicja Marek, Andrzej Stencel i Józef Graczyk obradować będą w Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz