Pierwsza sezonowa wygrana

3:0 gości z Gostynia pokonali siatkarze SPS Słupca. Bez zwycięstwa cały czas pozostają natomiast seniorzy z Ostrowitego.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez cały dzień rywalizowali badmntoniśći. Właśnie z tego względu mecz seniorów rozegrany został w sali słupeckiego Ogólniaka. Zainteresowanie kibiców jak zwykle było nie małe i chociaż było nieco ciasno sympatycy SPS-u dopisali. Udziału w meczu z pewnością nie żałowali, ponieważ gospodarze gładko pokonali swoich przeciwników. Trzeba przyznać, że zespół Kanisiatki został wyraźnie odmłodzony, jednak na tyle, na ile mógł walczył jak równy z równym ze swoimi przeciwnikami. Mimo to emocji nie brakowało. Było tak zarówno na początku meczu, jak i chociażby w końcówce drugiego seta. Te partie skończyły się jednak wygranymi słupczan 25:21 i 25:23. Trzecia okazała się już formalnością, a przewaga SPS-u była wyraźna. Nie brakowało też punktów zdobywanych bezpośrednio po zagrywce. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0. Za tydzień także w spotkaniu u siebie szansa na kolejne punktu w meczu ze Środą Wielkopolską.

Po raz kolejny punktów nie udało się zdobyć siatkarzom z Ostrowitego, którzy na trudnym terenie w Wilczynie przegrali z Wilkami 3:1. Na swoją korzyść przechylili drugiego seta. W czwartym do końca walczyli o pozostanie w grze, jednak gospodarze zwyciężyli na przewagi wygrywając całe spotkanie. Za tydzień Czarni również na wyjeździe zagrają z Liskowiakiem Lisków.