Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pierwszaki z Młodojewa po ślubowaniu

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane zostały w Młodojewie.

Dla 15 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II dzień ten był dniem bardzo ważnym w ich życiu. Właśnie w tym dniu zostali oni przyjęci w poczet braci uczniowskiej szkoły podstawowej.

Uczniowie w pięknych galowych strojach, odświętnie ubrana sala gimnastyczna, przygotowany sprzęt nagłaśniający – wszystko po to, aby tak ważna uroczystość przebiegła jak najpiękniej.

Dzieci najpierw zaprezentowały się w części artystycznej. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Po części artystycznej delegacja uczniów i rodziców złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Jana Pawła II.

Następnie dzieci złożyły ślubowanie na sztandar przyrzekając wzorowo się uczyć; godnie postępować i reprezentować szkołę. Wreszcie nadszedł najważniejszy moment. Dyrektor szkoły wielkim ołówkiem dokonała pasowania każdego z nich na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.

W tym dniu uczniowie otrzymali wiele życzeń. Były to życzenia od dyrektor CUW Gminy Słupca, dyrektor ZS-P w Młodojewie, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów.

Wiele radości dostarczyły uczniom otrzymane upominki. Po zakończonej uroczystości rodzice uczniów kwiatami podziękowali gościom, dyrektor za udział w uroczystości; wychowawczyni za przygotowanie uczniów do występów.

Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali jak zwykle niezawodni rodzice. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz