Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Pierwsze trzy punkty seniorów

Wysokie i pewne zwycięstwo w meczu z Victorią Ostrzeszów odnieśli seniorzy SKP Słupca, którzy pokonali swoich rywali 5:1.

Spotkanie słupczanie rozpoczęli w składzie podobnym do tego, w którym jak równy z równym walczyli w pucharowym meczu z Sokołem Kleczew. Od początku meczu z Victorią Ostrzeszów prezentowali się bardzo dobrze. Jak pierwsi stworzyli sobie sytuacje bramkowe, których jednak nie udało się wykorzystać. W 10 minucie udało im się objąć prowadzenie, kiedy po strzale Piotra Witowskiego w polu karnym dobrze znalazł się Jakub Jóźwiak i skierował piłki do siatki. To samo zrobił w 24 minucie, kiedy dobra gra miejscowych przełożyła się na podwyższenie wyniku. Tuż przed przerwą swoje trafienie po strzale głową dołożył Piotr Głowala i słupczanie schodzili do szatni prowadząc 3:0.

W drugiej połowie w ich szeregi wkradło się nieco rozluźnienia co próbowali wykorzystać goście. W 62 minucie swojego gola zdobył Michał Lorencki niemal całkowicie odbierając im szansę na korzystny wynik. Po jednym z rzutów rożnych na dwadzieścia minut przed końcem meczu Victoria strzeliła bramkę honorową za sprawą trafienia Daniela Cerbińskiego. Słupczanie mieli jeszcze swoje sytuacje do tego, aby podwyższyć wynik, jednak byli nieskuteczni. W 80 minucie ustalił go wprowadzony z ławki na plac gry Kamil Sikorski i SKP wygrało 5:1. Za tydzień na wyjeździe gracze Wojciecha Henke zmierzą się z Wichrem Dobra.

SKP: Maciej Przygoda, Jakub Woźniak, Bartosz Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Piotr Witowski, Norbert Grzelak, Jakub Jóźwiak

Rezerwowi: Kacper Kaczmarek, Alan Kujawa (60’ Witowski), Adam Jaszczak (70’ Norbert Grzelak), Kamil Sikorski (70’ Michał Lorencki), Damian Maciejewski (75’ Michał Lorencki), Jakub Kwaśny, Dariusz Gromanowski