Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pierwszy gość na strzałkowskim Uniwersytecie

Dr Bartłomiej Grysa był pierwszym gościem Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach zajęć sekcji geograficzno- krajoznawczej wygłosił wykład pt. „Chrześcijanie pod rządami islamistów na przykładzie obecnej sytuacji w Iraku i Syrii”.

Dr Bartłomiej Grysa jest arabistą zajmującym się chrześcijanami Orientu. Kilkanaście lat pracował na UAM w Poznaniu i TSW w Toruniu. Ponadto jest redaktorem w Wydawnictwie Agape, w którym pracował przy książkach „Ze względu na Ciebie”, „Byłem człowiekiem Arafata”,”Bez względu na cenę”, czy też „Panu zawdzięczam me ocalenie”. W swoim wystąpieniu dr Bartłomiej Grysa mówił m.in. o powstaniu państwa islamskiego, które w ostatnim czasie jest wielkim zagrożeniem na Bliskim Wschodzie. Prześladowanie oraz mordowanie wyznawców innych religii, szczególnie Chrześcijańskiej w takich krajach jak Irak czy Syria, to dzisiaj niestety rzecz powszednia. Zdaniem prelegenta jest to jednak znacznie szerszy problem, który już niebawem może dotyczyć także Europy.

 

 

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że wzięła w nim udział również spora grupa mieszkańców nie zrzeszonych w
strzałkowskim uniwersytecie.

 

 

Mówiła Małgorzata Grzelak, dyrektor strzałkowskiej biblioteki.Na zakończenie słuchacze uniwersytetu otrzymali wpisy do indeksów oraz mogli zakupić książki o tematyce poruszanej podczas wykładu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz