Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Badmintona

Na początku września troje słupeckich badmintonistów wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju  w Polanowie o Bursztynową Rakietę.

W imprezie pod okiem trenera Mariusza Rakowicza wystartowali Wojciech Dranikowski, Maciej Urbaniak oraz Jakub Wiśniewski.-W latach poprzednich przyzwyczailiśmy się do sukcesów naszych młodych zawodników, tak więc i w ten sezon wchodzimy z optymizmem i nadziejami na kolejne udane starty. Nasi zawodnicy nie zawiedli nas i przyjechali z Polanowa z trofeami- mówi trener Rakowicz. Wojciech Dranikowski w kategorii młodzika wystartował tylko w grze pojedynczej i zajął wysokie trzecie miejsce. Bardzo udany start, choć mały niedosyt pozostał, bo finał był w jego zasięgu.

-W kategorii młodzika młodszego w tym sezonie najbardziej liczymy na Macieja Urbaniaka, który jest obecnie na 8 miejscu w rankingu Polskiego Związku Badmintona. Niestety i nie jest to tłumaczenie Macieja w grze pojedynczej nasz zawodnik wypadł słabo. Powodem zajęcia dopiero trzeciego miejsca w grupie była choroba Maćka. Cały tydzień przed zawodami nasz gracz walczył w łóżku z grypą. Niestety osłabienie było tego dnia silniejsze. Natomiast w grze podwójnej Maciej razem z Nikodemem Jaśkowiakiem z Przeźmierowa (zawodnicy będą cały sezon grali razem w grze podwójnej) bez większych problemów wygrali turniej. Zobaczymy co z tego debla wyniknie, ale obaj zawodnicy nieźle się już rozumieją i współpracują na korcie-relacjnuje słupecki trener.

Ostatni najmłodszy zawodnik Jakub Wiśniewski uczeń 4 klasy ma w tym sezonie zbierać jedynie doświadczenie i ogrywać się. Oprócz gry pojedynczej Jakub w tym sezonie będzie grał w grze mieszanej z Martyną Kowalczyk z Sianowa (córka trenera kadry Polski juniorów – Roberta Kowalczyka). To trener Kowalczyk wypatrzył Kubę na obozie w Białymstoku i zaproponował współpracę widząc duży potencjał w naszym zawodniku. Trzeba przyznać, ze pierwszy wspólny start Martyny i Jakuba był naprawdę udany. Wygrali mecz ze starszymi zawodnikami i odnieśli swój pierwszy sukces zajmując drugie miejsce. Pierwszy turniej zaliczony. Już 20 września kolejny start w Miastku a w Słupcy rozpoczęcie turniejowych zmagań 28 września o godzinie 9.00 na hali MOSiR na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników badmintona. Osoby które chciałyby spróbować swoich sił w tej ciekawej grze jaką jest badminton  na zajęcia, które odbywają się na hali MOSiR w poniedziałki i środy od 17:00 do 18:30 serdecznie zapraszają trenerzy Jerzy Bania i Mariusz Rakowicz.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz