Pierwszy punkt Polanina

Remis 1:1 z wiceliderem swojej grupy, Naszą Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski zanotował strzałkowski Polanin. To pierwszy punkt w siedmiu meczach strzałkowskiego zespołu po awansie do V ligi.

Po pucharowej porażce w Ostrowitem trener Wojciech Henke przeprowadził sporo zmian w pierwszym składzie. Na ławce usiedli między innymi Jakub Jóźwiak, Artur Głowacki, czy Fryderyk Siepielski.

Mimo wyrównanego poziomu od pierwszych minut to strzałkowianie prowadzili grę. Mocno utrudniali im to jednak cofnięci goście. Akcje Polanina kończyły się zazwyczaj na szesnastym metrze od bramki rywali. Próby dośrodkowań w pole karne były niedokładne, podobnie jak nieliczne strzały z dystansu.

Przeciwnicy odgryzali się groźnymi kontratakami. Po jednym z nich w 28 minucie i zamieszaniu w polu karnym dość szczęśliwe strzelili gola na 0:1. Od tego momentu gra miejscowych wyraźnie się pogorszyła na boisku panował chaos. Dużo było prostych strat i niecelnych podań. Mimo tego nadarzyła się okazja do wyrównania wyniku, jednak nie udało się jej wykorzystać, a strzał Łukasza Szygendy powędrował nad poprzeczką.

Jeszcze lepszą mieli gracze z Grodziska, ale między słupkami dobrze spisał się Dawid Pawlak. Po zmianie stron Polanin wrócił do dobrej gry z początku spotkania. Ostatecznie po bramce z 83 minuty wprowadzonego z ławki Jóźwiaka zdobył pierwszy ligowy punkt.

Za tydzień strzałkowianie zmierzą się na wyjeździe z Płomieniem Przyprostynia.