Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pierwszy taki festyn

Dmuchane zamki, konkursy i zabawy dla dzieci oraz pokazy wojów i służb mundurowych- to tylko niektóre atrakcje I Rodzinnego Festynu Parafialnego w Strzałkowie. Impreza odbędzie się 14 września na placu za plebanią.

Pomysł zorganizowania festynu pojawił się bardzo spontanicznie, na którymś ze spotkań duszpasterstwa młodzieży i to właśnie oni są, tak naprawdę, gospodarzami tego przedsięwzięcia . Festyn ma być przede wszystkim okazją do integracji parafii, do aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia i dobrej zabawy – tłumaczy ks. Michał Grupa, Dekanalny Duszpasterz Młodzieży.

Wszystko rozpocznie się w samo południe Mszą św. w kościele pw. św. Doroty w Strzałkowie. Zaraz po niej nastąpi przejście na plac, gdzie na uczestników festynu czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. pokazy policji i straży pożarnej, pokazy wojów, punkt medyczny, cegiełki fantowe – z których każda wygrywa, różnego rodzaju konkursy, zabawy dla dzieci oraz występy artystyczne m.in. orkiestry dętej, chóru Kantata, występy młodzieży z gimnazjum i wiele innych. Nie zabraknie również grochówki, kiełbasek z grilla i domowych wypieków. Dobra zabawa to jednak nie wszystko. Podczas festynu będzie również możliwość oddania krwi, do czego organizatorzy serdecznie zachęcają.

Choć festyn jeszcze się nie odbył, już teraz widać, że cieszy się on dużym zainteresowaniem ze strony parafian, którzy od kilku tygodni przekazują fanty na loterię. Do tej pory udało się ich uzbierać grubo ponad 600, a ich liczba ciągle rośnie. Ci, którzy chcieliby jeszcze coś dołożyć, w dalszym ciągu mogą przynosić fanty do zakrystii. Dodatkowo, na zakończenie spotkania odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród głównych.

Organizatorami festynu są strzałkowskie Duszpasterstwo Młodzieży „Kotwica” oraz Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła. Zapraszamy do udziału!


Najnowszy komentarz
  • Taki festyn byl kiedys juz. W Zagorowie, tak zwana „Angelowka”

Dodaj komentarz