Piguła show. Czarni wyrzucają Polanina z Pucharu.

Wysoko, bo 4:2 na własnym boisku Polanina Strzałkowo w meczu 1/8 Pucharu Polski pokonali Czarni Ostrowite.

Oba zespoły nie przystąpiły do spotkania w swoich najmocniejszych składach. Zdecydowanie więcej nieobecnych było jednak wśród gości. Zawodnicy na boisku musieli zmagać się z silnym wiatrem. W pierwszej połowie sprzyjał on miejscowym.Mecz lepiej rozpoczęli właśnie oni i częściej zagrażali bramce rywali. Dobrej okazji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał między innymi Adrian Stawowy. Jeszcze lepszą miał jednak Fryderyk Siepielski, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza rywali.

W 22 minucie błąd krycia przy rzucie rożnym wykorzystał Łukasz Piguła i głową pokonał Mariusza Jędrzejczaka zdobywając swojego pierwszego i jak się później okazało nie ostatniego gola. W 33 minucie również głową piłkę do siatki skierował jego brat Adam.Po stracie bramek Polanin wyraźnie spuścił z tonu. Więcej było prostych błędów i wzajemnych pretensji niż próby odwrócenia przebiegu spotkania. Czarni skupili się na obronie i prowadzenie dowieźli do przerwy.

Zaraz po niej kiedy gracze Wojciecha Henke ruszyli do odrabiania strat dostali kolejny cios. Bramkę na 3:0 ponownie strzelił Piguła. Kilka chwil później mogło być 4:0 jednak uderzenie Patryka Jasiaka z rzutu wolnego obrobił Jędrzejczak, a przy dobitce piłka trafiła w słupek. Polanin rzucił się do ataków. Goście zaczęli grać o wiele lepiej i z całych sił dążyli do zdobycia gola.

Zawodnicy Damiana Augustyniaka wyraźnie się rozluźnili szybko stracili dwie bramki. Niemal po sobie na listę strzelców wpisywali się Fryderyk Siepieski i Jakub Ciesielski. Zrobiło się naprawdę nerwowo. Polaninowi zabrakło jednak decyzji i zimnej krwi w decydujących momentach. Skuteczna kontra, którą wykończył kompletujący hat-tricka Łukasz Piguła ustaliła wynik spotkania na 4:2.

W 1/4 finału Czarni zmierzą się z Orlikiem Miłosław, który pokonał Wartę Kramsk 2:1.

Najnowszy komentarz
  • Ja tutaj nie widzę żeby polanin był osłabiony. Po prostu są słabi. Trzeba zacząć który zawodnik że strzałkowa nadaje się na 5 ligę to są odpady z skp, a tam wiadomo jaki trener jest i co tych chłopaków nauczył nie mówiąc o mentalności być pokornym a nie udawać że jest się gwiazdą. Myślałem że będą Derby w 5 lidze ale jednak nie ma szans skp wróci do 5 ligi a strzałkowo do 6