Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pijani rowerzyści, rekordziści

Słoneczna i ciepła pogoda sprzyja coraz większej ilości rowerowych wypraw. Nie wszyscy na dwa kółka wsiadają jednak w swojej optymalnej formie. Często zapominają oni, że kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu jest niezgodne z prawem.

Rowerzyści z powiatu słupeckiego biją kolejne niechlubne rekordy. 27 maja w Ostrowitem policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca tej gminy , który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik jaki osiągnął mocno zdziwił funkcjonariuszy. Badanie wykazało u u niego około 2,7 promila alkoholu w organizmie. Nie był to jednak jedyny wyczynowiec. Tego samego dnia w Lądku policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Słupca, który mial 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Niestety podczas długiego weekendu nie brakowało też nietrzeźwych kierowców innych pojazdów. 28 maja w Łukomiu policjanci złapali  35-letniego mieszkańca gminy Zagórów. Ten prowadził samochód osobowy mając około 1 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Sierakowie skontrolowali 49-letnią mieszkankę woj. śląskiego, która kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Miała 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz