Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pijany 17-latek kierował pojazdem bez uprawnień

2 maja w Zagórowie policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 17-latka, który mimo, że nie posiadał uprawnień do kierowania zdecydował się na jazdę samochodem.

Dodatkowo wynik badania alkotestem wskazał na zawartość alkoholu w jego organizmie – ok. 0,5 promila. Mężczyzna odpowie za popełnienie dwóch wykroczeń.

Na odpowiedzialność karną naraziła się również osoba, która udzieliła pojazd chłopakowi.

3 maja w Słupcy policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Badanie wskazało, że miał około promila alkoholu w organizmie.Przypomnijmy, że każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata.

W art. 178b KK czytamy „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.


Najnowszy komentarz
  • PDW mordo, też byłem młody i głupi.

Dodaj komentarz