Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pijany na grzybach

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słupcy za pośrednictwem WCPR został powiadomiony o zaginięciu osoby w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Wylatkowo gm. Powidz.

Sytuacja miała miejsce 19 września kilka minut po godzinie 16:00. Niezwłocznie na miejsce skierowano policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wraz z przewodnikiem psa służbowego.

Na miejsce przybyły także zastepy Państwowej Straży Pożarnej ze Słupcy oraz OSP Wylatkowo, OSP Ostrowite i OPS Powidz. Działania wspierał także patrol łączony z KP Witkowo i Straży Lesnej z Nadleśnictwa Gniezno.

Słupeccy policjanci ustalili, iż 45 – letni mieszkaniec Gniezna w około godziny 12.00 wraz z rodziną przyjechał do miejscowości Wylatkowo na grzyby. W trakcie grzybobrania oddalił się od bliskich i stracono z nim kontakt. Osoby będące z nim podjęły same poszukiwania a nastepnie powiadomiły Policję.

Policjanci wraz ze Strażakami dokonali penetracji terenu, jednocześnie w lokalnym radio podano komunikat o zaginięciu osoby.

Dzięki uzyskanej informacji odnaleziono zaginionego mężczyznę w miejscowości Niechanowo. Mężczyzna był cały i zdrowy, niestety okazało się, że także pod wpływem alkoholu – badanie wykazało 0,70 mg/l w wydychanym powietrzu. W działaniach brało udział 16 policjantów, 16 Strażaków i 1 Strażniki Leśny.

Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzyby musimy zachować szczególną ostrożność.

Wybierając się na grzyby warto pamiętać o kilku zasadach. Najczęściej narażeni jesteśmy na niebezpieczeństwo zgubienia się w lesie, dlatego warto znać kilka wskazówek, które pomogą bez zakłóceń korzystać z uroków przyrody.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz