Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pijany, poszukiwany, zatrzymany

Cztery kolizje drogowe i dwóch pijanych kierowców, ostatnie dni na drogach powiatu słupeckiego niestety nie należał do najbezpieczniejszych. Rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Ostrowite. 

W piątek 1 sierpnia w Milejewie policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę z gminy Ostrowite, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał on około 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze kierowca miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna był też poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia go do zakładu karnego.

Dzień później około godz. 9.10 na skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzką w Wólce doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Strzałkowo dojeżdżając do drogi krajowej 92 nie zastosował się do znaku stop i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej tą drogą Skodzie, czym spowodował boczno-czołowe zderzenie pojazdów. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Byli oni trzeźwi. Kierującemu Peugeotem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymano prawo jazdy. Policjanci sporządzą również wniosek do sądu o ukaranie sprawcy kolizji za popełnione wykroczenie.

Z kolei 3 sierpnia w Szyszłowie mundurowi zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 33-letni mieszkaniec Goliny kierował samochodem i miał około 1 promila alkoholu w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *