Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Piłsudski odwiedził LO

Dzień swojego patrona marszałka Józefa Piłsudskiego świętowali wczoraj uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.

Data obchodów święta patrona jest związana z jego rocznicą urodzin. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego przekazania sztandaru przez uczniów, którzy w nowy roku ukończą szkołę. Zaraz potem głos zabrał dyrektor Tadeusz Raczkowski, który podkreślał fakt, że słupeckie Liceum jest drugą szkoła ponadgimnazjalną w Wielkopolsce noszącą imię słynnego marszałka.

 

 

Jak się okazuje marszałek Piłsudski zaangażowany był w pozyskanie środków finansowych na budowę kompleksu Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy, która przez krótki czas również nosiła jego imię. Liceum nazwę tą uzyskało w 1928 roku. Nosiło ją aż do czasów wojny. Imię staraniem nauczycieli i uczniów przywrócono w 1990 roku. W ówczesnym głosowaniu Piłsudski kilkoma głosami wygrał z księdzem prałatem Szczygłowskim.  Wczorajsza uroczystość była również okazją do przypomnienia wszystkim zebranych jednej z wypowiedzi patrona, która jest jednocześnie mottem szkoły.

 

 

Krótką część artystyczną przygotowaną przez nauczycielki Monikę Magierę Ładowską, Mirosławę Błaszczak i w-ce dyrektor Urszulę Radosiewicz zaprezentowali uczniowie szkoły. W rolę marszałka Piłsudskiego wcielił się Maciej Patrzykąt.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz