Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Plakat zapowiadający Noc Muzeum najlepszy w ogólnopolskim konkursie

Pierwszą nagrodę w 29. Ogólnopolskim Przeglądzie Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków zdobyła Dominika Czerniak – Chojnacka.

Jego organizatorem było Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Jury nagrodziło plakat zapowiadający 13. Noc w Muzeum w Słupcy.

Wydarzenie odbyło się w 2022 roku. Pisaliśmy o nim TUTAJ. Również wtedy zorganizowana została wystawa pod nazwa „Plakaty z łapy” autorstwa słupczanki.Jury konkursu doceniło „malarski, ilustracyjny rozmach i projektową konsekwencję typograficzną w plakacie opowiadającym o relacji twórcy z odbiorcą”.

– Ten rok rozpoczął się dużą, przekrojową, indywidualną wystawą moich plakatów w Galerii Satyrykon w Legnicy. Zakończył się równie miło: 1. Nagrodą w 29. Ogólnopolskim Przeglądzie Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków 2023 w Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Naplakatowałam się już w swojej karierze trochę i to zawsze bardzo motywujące, gdy moje prace są doceniane w różnych konkursach i przeglądach, zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

Na konkurs zgłosiłam aż 10 plakatów, wszystkie realizowane dla Muzeum Regionalnego w Słupcy. Jury (w jakże doborowym składzie!) nagrodziło „13. Noc w Muzeum”, czyli plakat na Noc w Muzeum z Marcinem w tle. Cieszę się również, że Muzeum Regionalne w Słupcy otrzymało jedno z czterech, równorzędnych wyróżnień dla instytucji za wysoki poziom graficzny wielu zgłoszonych publikowanych plakatów i wyznaczanie dobrych standardów estetycznych w publikowanych materiałach wizualnych.

To jest olbrzymie wyróżnienie i dowód na to, że mądrze wizualnie może być wszędzie, niezależnie od wielkości miasta czy instutucji – komentuje zdobycie nagrody autorka plakatu.

 

 

 

FOTO: Eryk Dobrychłop

 

13. Noc Muzeum w Słupcy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *