Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Planowali sportowy rok szkolny

Na zebraniu organizacyjnym dotyczącym sportowego roku szkolnego zgromadzili się dziś nauczyciele z placówek oświaty powiatu słupeckiego. Spotkanie organizowane było tradycyjne przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Wyjątkowo zebranie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Auli im. Tadeusza Wiśniewskiego, a nie jak to zazwyczaj miało miejsce w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego. Najpierw podsumowano wyniki we współzawodnictwie szkól w minionym roku, a także przedstawiono największe sukcesy poszczególnych placówek. Nie zabrakło także statystyk dotyczących klasyfikacji naszych szkół w całym województwie. We wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach Mistrzostw Powiatu w ubiegłym roku szkolnym wzięło w sumie udział 3115 uczniów z naszego regionu. W zawodach rejonowych było ich 258, a w wojewódzkich 46.

Następnie zebrani omówili regulaminy zawodów Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska, jakie będą obowiązywały w tym roku. Najistotniejszymi zmianami jest konieczność elektronicznej rejestracji szkół biorących udział we współzawodnictwie sportowym do 30 września. Nie małe poruszenie wywołał też fakt wprowadzenia nowej zasady w grach zespołowych w szkołach ponadgimnazjalnych. Jest nią zakaz udziału w rozgrywkach gier sportowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, )dla uczniów, którzy są zawodnikami posiadającymi licencje właściwych związków sportowych w swojej dyscyplinie. Nie ogranicza to jednak uczniów do reprezentowania szkoły w pozostałych dyscyplinach.

Ponadto zmieniono zasady punktacji w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w indywidualnych biegach przełajowych. Od teraz punkty do ogólnej klasyfikacji będą dodawana za miejsce jakie dana szkoła zajęła w całych zawodach. Do tej pory liczono sumę punktów jakie uzyskał każdy zawodnik z danej placówki. Również w szkołach średnich w zawodach lekkoatletycznych zamaist sztafety 4×400 metrów rozgrywana będzie sztafeta szwedzka. Zebranym przedstawiono także ogólny regulamin zawodów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Powiatu Słupeckiego oraz maksymalną liczbę zawodników i drużyn, jakie można do nich zgłosić. Na koniec nauczyciele dokładnie przeanalizowali i zatwierdzili kalendarz imprez sportowych w nadchodzącym roku szkolnym. Ostatnią nowością jest organizacja przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy rywalizacji w zmaganiach uczniów z klas I-III, co jest ewenementem w całym województwie. Zawody w tej kategorii rozgrywane będą według odrębnego kalendarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *