Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Planują akcję lato

W Strzałkowie trwają przygotowania do tegorocznej akcji lato. O pomysłach na wakacje rozmawiano podczas ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Gminy.

Przedstawianie propozycji dotyczących tworzenia rocznego programu imprez kulturalnych, w tym także akcji lato, to jedno z podstawowych zadań Młodzieżowej Rady Gminy Strzałkowo. Naturalnym więc jest, że temat znalazł się w porządku obrad ostatniej sesji. Najpierw młodzi radni wysłuchali propozycji, które na wakacje przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury, a następnie sami mogli zgłaszać swoje pomysły. Wśród atrakcji, które przedstawiła Honorata Łysiak znalazły się m.in. turnieje piłki nożnej i siatkowej, warsztaty taneczne czy turnieje tenisa ziemnego. Dyrektor GOK zapewniła jednak, że oprócz stałych i sprawdzonych propozycji nie zabraknie także nowości. – Chcielibyśmy z myślą o młodszych mieszkańcach gminy zorganizować rajd rowerowy, może z jakimiś ciekawymi zadaniami na trasie, jeśli będzie zainteresowanie taką formą. Dodatkowo planujemy warsztaty zumby cieszącej się ostatnio coraz większą popularnością. Chcielibyśmy przeprowadzić je podczas festynu, który planujemy zorganizować za halą sportową – mówiła. Po kilku latach przerwy do Strzałkowa mają wrócić również wakacyjne zabawy taneczne w parku. Swego czasu plenerowe imprezy cieszyły się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale także osób spoza jej terenu.

Po zaprezentowaniu ogólnego zarysu tegorocznej akcji, dyrektor GOK zachęciła młodych radnych do włączenia się w jej tworzenie. Niestety, chętnych do dyskusji nie było i głos zabrał jedynie radny Michał Gulczyński. Uczeń Gimnazjum im. Janusz Korczaka zaproponował m.in. żeby podczas wakacji zorganizować turnieje w bilard. – Słyszałem, że kiedyś bilard był bardzo popularny w Strzałkowie. Myślę, że można by wstawić np. do GOK-u stoły, które byłyby ogólnodostępne na czas wakacji, a dodatkowo zorganizować turniej. Wydaje mi się, że cieszyłoby się to dużym zainteresowaniem nie tylko młodzieży, ale także starszych osób – argumentował. Drugim jego pomysłem było ASG, czyli strzelanie plastikowymi kulkami z replik broni palnej. – Można by w parku wydzielić jakiś teren, zabezpieczyć go i zorganizować tam zawody ASG. Wiem, że jest tutaj sporo osób, które posiadają swój sprzęt, umawiają się między sobą i jadą np. do lasu, żeby sobie postrzelać. Gdyby zorganizować coś takiego w ramach akcji lato, na pewno chętni by się znaleźli – dodał radny. Dyrektor GOK obydwa pomysły zanotowała i zapewniła, że je przeanalizuje. Przyznała jednak, że turnieje w bilard mogą być trudne do zrealizowania ze względów technicznych. – Przez cały miesiąc duża sala Gminnego Ośrodka Kultury będzie wyłączona ze względu na remont parkietu. Dostępne będą tylko dwie mniejsze sale, dlatego trzeba by się zastanowić nad znalezieniem innego miejsca. Ze względów finansowych nie wchodzi też w grę zakup stołów tylko ich ewentualne wynajęcie, jednak póki co nie wiadomo jakie byłyby to koszty – tłumaczyła. Program tegorocznej akcji lato w dalszym ciągu jest otwarty dlatego jeśli ktoś miały ciekawy pomysł, który można do niej dołączyć, może zgłosić go w Gminnym Ośrodku Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *