Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Platforma przeciw ustawie dotyczącej OSP. “Nie” dla podziału na lepsze i gorsze jednostki

Konferencję dotyczącą ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych zorganizował dziś w Słupcy poseł Tomasz Nowak.

Chodzi o niektóre przepisy,  jakie ma wprowadzać. Budzą one kontrowersje wśród samych strażaków.

Mowa między innymi o zmianie struktury oraz sposobu finansowania jednostek.

O szczegółach dowiecie się z naszego filmu.

 


Najnowsze komentarze
  • Wreszcie PIS zrobi porządek z jednostkami OSP, bo rzeczywiście odciąży samorządy od finansowania tych jednostek, które mają taki poziom bojowy że mogą funkcjonować w systemie ratowniczo gaśniczym Państwowej Straży Pożarnej. Te jednostki OSP będą wykonywać zadania bojowe na poziomie straży państwowej a więc powinny być odpowiednio uprzywilejowane i wynagradzane i to ze środków rządowych a nie samorządowych. Wszystko więc idzie w dobrym kierunku a samorządy narzekające na ciągłe dokładanie zadań ze strony rządu bez wsparcia finansowego, powinien z takich rozwiązań tylko się cieszyć. Era Ochotniczych Straży Pożarnych stworzona w przez PSL za czasów Pawlaka dobiega końca. Małe ojczyzny z zapleczem wyborczym się sypią.

    • OSP to jedno z nielicznych struktur dających możliwość społecznego angażu. Jeśli w jednostkach nie posiadających bojowych zdolności zakończy się finansowanie, upadnie wiele możliwości dla młodzieży… W dzisiejszych czasach pogoń za pieniędzmi coraz bardziej nas oddala od siebie… Takie działania prowadzą donikąd… OSP moim skromnym zdaniem jest potrzebne nawet te bez zdolności bojowych. ;)

      • Nie zakończy się finansowanie, te jednostki będą mogły dotować samorządy a w zasadzie nikt im nie zabroni dotować czy wspomagać finansowo wszystkie jednostki np. w zakupie sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Dodaj komentarz