Ponad 200 osób wzięło udział w IV Pikniku Świętojańskim organizowanym w przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemii Zagórowskiej i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.
Piknik miał miejsce w minioną sobotę nad Czarną Strugą w Oleśnicy.Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Oprócz smakołyków z grilla serwowanych przez pracowników firmy Dariusza Słowińskiego, można było zjeść np. przekąskę pasterską z ufoludkiem (pajda chleba ze smalcem- zrobionym przez prezesa TPZZ Grzegorza Cieślewicza- z ogórkiem i pomidorem z upraw zagórowskich ogrodników Władysława Łabęckiego i Jana Słowińskiego) lub też skosztować wybornych specjałów przygotowanych przez Janinę Saacke z Wrąbczynkowskich Holendrów i członków Stowarzyszenia Razem Łatwiej z Oleśnicy. Był też chleb własnej roboty z masłem ziołowym, smarowidłem drwala, czy dżemem oraz żur, ciasta i racuchy z konfiturą ze świeżych malin. Te przysmaki powodowały przy stoiskach długie kolejki. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy i bańki mydlane.
Piknik nie odbyłby się bez tradycyjnych punktów programu, akcentów muzycznych, plecenia wianków i puszczania lampionów. Grą na instrumentach i śpiewem zachęcali piknikowiczów do zabawy przeróżni artyści. Byli wśród nich Chórzyści Quarty (prezes Andrzej Słowiński, kierownik artystyczny Waldemar Matuszak, Daniel Słowiński, Janusz Lewicz, Włodzimierz Chmielewski, Marek Burda i Tomasz Słowiński), gitarzysta legendarnej Grupy Zagórów prof. Andrzej Brzeg, muzycy zespołu Deficyt (Wojciech Grzeszczak, Roman Jasiczek), członkinie szkolnego zespołu Paranoja z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi (Joanna Słowińska, Natalia Słowińska z Antosiem Słowińskim), a także przedstawicielki Klubu Seniora Krystyna Cichocka, Kazimiera Matuszewska i Teresa Syroka Nie zabrakło również tańców do muzyki granej na żywo i odtwarzanej przez przyjaciela TPZZ Mariusza Koniecznego. Gdy zachodziło słońce, tradycyjnie udano się ze śpiewem na ustach na most przy Czarnej Strudze. Kiedy całkowicie się ściemniło, puszczono 50 lampionów, zjawiskowo wyglądających na tle ciemniejącego nieba.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Pikniku. Wyrazy wdzięczności i podziękowania oprócz wymienionych wyżej osób kierują także do Zbigniewa Klimasa-zarządcy łąki w Oleśnicy, Anny Radnieckiej- prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Jolanty Siuby- prezes Stowarzyszenia Razem Łatwiej, Dariusza Bryka i Janusza Komorowskiego-rzeźników, Marcina Adaszaka- radnego miejskiego, Pawła Szablewskiego- prezesa Słupeckiej Organizacji Turystycznej, Agnieszki Figlerowicz i Marcina Janowskiego-lokalnych przedsiębiorców oraz Renaty Grzelczyk, Jerzego Piasecznego, Piotra Słowińskiego i Andrzeja Kopczyńskiego.