Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pływacki Puchar Polski

Pierwszy słupczanin na Pucharze Polski w Opolu zadebiutował wśród czołówki pływackiej kraju. Adam Bartkowiak, bo o nim mowa kolejny występ zaliczy do bardzo udanych.

Do stolicy polskiej piosenki przyjechała niemal cała krajowa czołówka, w sumie ponad 400 zawodników z 51 klubów. Jeszcze rok temu Adam Bartkowiak nawet nie sądził, że popłynie w zawodach obok takich sław pływackich jak Paweł Korzeniowski, Dawid Szulich czy Aleksandra Urbańczyk, jednak marzenie stało się rzeczywistością. W tym roku centralna impreza rozgrywana na 50-metrowym basenie zgromadziła najlepszych w Polsce pływaków, którzy stanęli do walki na słupkach startowych nowoczesnego basenu olimpijskiego w Opolu podczas kolejnej rundy Grand Prix – Pucharu Polski.

Wśród nich był nasz utalentowany słupecki pływak Adam Bartkowiak, który po raz pierwszy w życiu mierzył się z przeciwnikami na długim basenie i to od razu w zawodach o niezwykle wysokiej randze. Jak na debiut, poszło mu znakomicie. Na 50m stylem klasycznym popłynął w 33,91 sekund, niecałą sekundę gorzej od „życiówki” z basenu 25 metrowego.

Trzeba zaznaczyć, że na basenie 50 metrowym czasy są najczęściej o około 2 sekundy gorsze. Za ten start słupecki płyywak zdobył najwięcej punktów w swojej karierze. Również na 100 metrów klasykiem Adam zanotował udany występ, choć tu już dało się odczuć różnicę z pływania na basenie 25m, kiedy na finiszu słupczanin narzekał na brak siły. Był to kolejny start przygotowujący Adama do najważniejszej imprezy w jego życiu, czyli Mistrzostw Polski 16-latków.

Zarówno zawodnik jak i jego trener są bardzo zadowoleni z postępów i dobrze rokujących wyników. Na Grand Prix w Opolu podczas minionego pływackiego weekendu, padł nowy rekord Polski, ustanowił go Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) wynikiem 25,12 sekund na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Poprzedni był gorszy o 0,15 sekundy i od 2009 roku należał do Bartosza Kizierowskiego. Delegat Polskiego Związku Pływackiego podkreślił, że zawody w Opolu odbyły się na pięć tygodni przed główną krajową imprezą, czyli Mistrzostwami Polski, która będzie kwalifikacją do mistrzostw Europy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę padło w Opolu kilka rezultatów powyżej 800 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *