Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Pływaj stylem nie promilem”

Dzielnicowy gminy Powidz w okresie wakacji prowadzi spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą nad Jeziorem Powidzkim. Wśród dorosłych promuje akcję „Pływam stylem nie promilem”. Kontroluje kąpieliska, rozmawia z zarządcami plaż i plażowiczami o bezpiecznych zachowaniach nad wodą.

11 lipca w Powidzu spotkał się z uczestnikami obozu „Pod żaglami” z Trzemeszna oraz obozu rekreacyjnego z Wrześni. Rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o niebezpieczeństwach, jakie mogą natrafić podczas letniego wypoczynku. Zwrócił uwagę obozowiczów na właściwe zabezpieczenie wartościowych przedmiotów, przestrzegał przez zawieraniem znajomości z nowo poznanymi osobami, przypominał o odpowiedzialnym korzystaniu z kąpielisk. Podkreślał też, że podczas zabaw nad wodą zawsze trzeba zachować czujność i ostrożność.

Dzięki materiałom edukacyjnym otrzymanym ze Stowarzyszenia ”Pływam bez promili” dzielnicowy w ośrodkach wypoczynkowych oraz na plażach prowadzi akcję skierowaną dla dorosłych „Pływaj stylem nie promilem”. Do rąk wypoczywających nad Jeziorem Powidzkim trafiły ulotki oraz materiały promocyjne, na tablicach informacyjnych powieszono plakaty dotyczące akcji. W rozmowach policjant przypominał o zgubnym wpływie spożywania alkoholu podczas wypoczynku nad wodą.


Najnowszy komentarz

Dodaj komentarz