Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„(..) Po prostu wstyd przed ludźmi, którzy tutaj przyjeżdżają”

O temat remontu budynku dworca PKP w Słupcy podczas czwartkowej sesji dopytywał radny, Ryszard Pilarski.

-W naszej strategii, którą uchwalamy mamy analizę SWOT i tam, oprócz demografii jest też wskazanie na słabe strony w przestrzeni gospodarki i środowiska, gdzie mówi się o rozwoju połączeń kolejowych i niewykorzystanym potencjale logistycznym bocznicy kolejowej. Chciałbym żebyśmy pamiętali o tej strategii cały czas.

Już kilka osób, które do naszego miasta przyjechało właśnie koleją zadało mi pytanie o dworzec kolejowy. Tak na prawdę jest tutaj ładnie, jest zielono, są w miarę ładne drogi, nie licząc 3 maja i Tysiąclecia.

Ten dworzec jest jednak wizytówką naszego miasta, wysiada się po prostu i to jest coś okropnego. Mnie to osobiście boli. Ja wiem, że to nie jest nasze zadanie, ale apeluje żebyśmy zrobili wszystko, wykorzystali wszystkie możliwości żeby wpłynąć na kolej.

Wiem, że rozmowy z PKP są trudne, ale zacznijmy coś robić, bo to jest po prostu wstyd przed ludźmi, którzy tutaj przyjeżdżają- mówił podczas sesji radny, Ryszard Pilarski.

 

FOTO:  Archiwum


Najnowsze komentarze
 • Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś zgłosił i może coś zacznie się w tym kierunku dziać. Taki ładny budynek, tylko wymaga odnowy.

  • Rysiu, nic prostszego… Bierzesz w teczkę zdjęcia budynku dworca i wręczasz jutro Morawieckiemu. Co dotychczas, jako radny, zrobiłeś, żeby budynek słupeckiego dworca PKP wypiękniał?

   • Ale słaby anonimowy komentarz.Po imieniu zwracać sie do kogos a nie miec odwagi podać swoich danych?Nic nie warte są takie komentarze i bardzo żenujące.Startuj człowieku na radnego,bo widzę, że anonimowo dużo zdziałasz.

   • A czy Anonimowi zależy na ładnym dworcu?Bo rozumiem,że tak.To bierzesz człowieku teczkę ze zdjęciami dworca i do Morawieckiego jutro.Dobry pomysł.

    • Mam ciekawsze plany na jutro niż oglądanie gęby Pinokia.

 • Zgadzam się jest ponuro aż straszy.

 • Ostatnio wracam pociągiem z Poznania. Na widok naszej Stacji naszła mnie nostalgia. Ktoś koniecznie powinien sfotografować ten budynek na wystawę. Nikt nie uwierzy, że to obecne czasy… może powojenne..albo lata 70-te. Po pięknej stacji w Strzałkowie… Słupca przeraża…strach wysiąść..

 • Do dworca dodał bym tor przeszkód na ul Dworcowej.

 • Oczywiście, że Pan Premier powinien przyjechać pociągiem, a nie limuzyną z obstawą innych aut. A paliwo bardzo drogie. Mają ludzi za nic,

Dodaj komentarz