Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Początek wakacji na podwójnym gazie

Jak wynika ze statystyk, wakacje to czas kiedy kierowcy częściej decydują się na zajdę na tzw. „podwójnym gazie”. Tylko w ostatnich dniach słupecka policja zatrzymała kilku nietrzeźwych kierujących, których wyniki znacznie przekraczały dopuszczalne normy.

Jeszcze pod koniec czerwca w Słupcy, 49- letnia mieszkanka Strzałkowa kierowała samochodem osobowym mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Wynik ten poprawił 47- letni strzałkowianin, którego policjanci zatrzymali trzy dni później. W jego przypadku alkomat wskazał aż 2,8 promila. Kolejnego mieszkańca Strzałkowa kierującego „pod wpływem” zatrzymano w Wólce 1 lipca. 34- latek nie dość, że w organizmie miał 1,3 promila alkoholu, nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. W następnych dniach do zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło także w Wacławowie, Orchowie, Sierniczu Wielkim i znowu w Strzałkowie. W większości ich wyniki oscylowały w granicach jednego promila. Znacznie więcej miał 61- letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, który 5 lipca w Kowalewie Opactwie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

Wakacyjne wyjazdy oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi sprzyjają sytuacjom, w których kierowcy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policja apeluje zarówno do nich, jak i do osób będących świadkami takich sytuacji, by nie byli obojętni. W tym celu przeprowadzane są takie akcje jak „Powstrzymaj pijanego kierowcę”, które mają wpłynąć na świadomość obywateli i zmienić tolerancyjną postawę wobec nietrzeźwych kierujących. Nie bójmy się reagować, od naszej interwencji może zależeć czyjeś życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *