Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Pocztówki ze świata” Marka Pindrala

Marek Pindral był pierwszym gościem sekcji geograficzno-krajoznawczej SUTW w nowym roku akademickim. Znany i lubiany podróżnik zabrał słuchaczy na niezwykłą wyprawę do różnych zakątków świata.

Była to już szósta wizyta Marka Pindrala w Strzałkowie. W trakcie poprzednich wykładów opowiadał m. in. o Chinach, Indiach, czy Omanie poświęcając każdemu z tych krajów osobne spotkanie.

Tym razem było inaczej. Na podstawie swojej ostatniej książki pt. „Pocztówki ze świata” autor podzielił się swoimi wrażeniami zebranymi podczas wypraw do mniej i bardziej odległych zakątków świata, rozpoczynając od Austrii, przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandię, aż po Kambodżę.

Z charakterystyczną dla siebie lekkością i humorem Marek Pindral opowiadał o kulturze, historii, czy obyczajach panujących w odwiedzonych miejscach. Nie zabrakło także ciekawostek i anegdot.

Kolejny wykład w ramach sekcji geograficzno-krajoznawczej wygłosi ks. kan. Józef Warczak, który przybliży postać bł. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy w czwartek, 4 listopada o 16:30.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz