Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Poczuli zew

Pierwsze spotkanie we własnej hali w ramach III ligi rozegrali piłkarze ręczni strzałkowskiego Hagardu. Tym razem ich rywalem była drużyna ze Świebodzina. Chociaż z silniejszym rywalem wygrać się nie udało, to miejscowi jak zwykle na boisku pokazali ogromną walkę. Ostatecznie jednak przegrali z Zewem 22:31.

Po porażce z jednym z kandydatów do awansu w Gorzowie gracze Macieja Leżały nie zwiesili głów, a pierwsze minuty spotkania ze Świebodzinem pokazały, że gościom o każdą z bramek nie będzie łatwo. Wzajemna wymiana ciosów trwała aż do 3 minuty, kiedy Zew otworzył wynik meczu. Odpowiedź Hagardu była natychmiastowa, a wyrównał Dawid Mierzejewski. Chociaż goście ponownie wychodzili na prowadzenie, to strzałkowianie jak najszybciej starali się łapać z nimi kontakt bramkowy, a kolejne punkty zdobywali Kamil Kaczmarek i Daniel Górecki. Ofiarnie bronił również Dominik Niezgoda. Kiedy Zew zaczął „odjeżdżać” miejscowym, przy wyniku 3:7 o czas poprosił trener Maciej Leżała. Rywale nadal pozostawali w punktowym zasięgu Hagardu, kiedy w końcówce po jednym z kontrataków w doskonałej sytuacji nie trafił Górecki i na przerwę strzałkowscy szczypiorniści schodzili przegrywając 11:17.

Początek drugiej połowy to niemal pięć minut bardzo wyrównanej gry. Chociaż goście zdecydowanie dominowali warunkami fizycznymi, to nie było to aż tak widoczne na parkiecie. Dwukrotnie przed startą gola Hagard ratował bramkarz Mateusz Czechanowski. Niestety miejscowi nie wystrzegali się prostych błędów tracąc piłkę na korzyść rywali w wielu dogodnych sytuacjach. Tradycyjnie zawodziłą też skuteczność pod bramką przeciwnika. Do końca walczyli jednak o jak najlepszy wynik, ale musieli uznać przewagę swoich rywali. Za tydzień strzałkowian czeka kolejny ciężki wyjazdowy mecz, w którym w Przedeczy zmierzą się z miejscowym Salusem. Tak spotkanie z Zewem Świebodzin komentował trener Maciej Leżała.

UKS Hagard Strzałkowo-Zew Świebodzin 22:31 (11:17)

Skład/bramki: Kamil Kaczmarek 7, Dawid Mierzejewski 8, Daniel Górecki 4, Dominik Nawrocki 2, Damian Mierzejewski, Marcin Strzykała, Jarosław Rogalski 1, Morzyński Mateusz, Dariusz Nawrocki, Dawid Pawlak, Dominik Niezgoda, Mateusz Czechanowski