Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podium na zakończenie sezonu

Zakończony przez zespół Kamena Rally Team sezon rajdowy 2022 obfitował w wiele zwrotów akcji. Od śnieżnych tras podczas Baja Russia, po górzyste greckie tereny czy pełne kurzu i kamieni włoskie oesy, ale przede wszystkim wielkie emocje i smak zwycięstwa.

Zakończony przez zespół Kamena Rally Team sezon rajdowy 2022 obfitował w wiele zwrotów akcji. Od śnieżnych tras podczas Baja Russia, po górzyste greckie tereny czy pełne kurzu i kamieni włoskie oesy, ale przede wszystkim wielkie emocje i smak zwycięstwa. Podczas ceremonii zakończenia sezonu 2022 w Sporcie Samochodowym kierowca Tomasz Białkowski i pilot Dariusz Baśkiewicz odebrali puchar za zdobycie 3. miejsca w Pucharze Europy FIA.

Uroczysta gala organizowana przez Polski Związek Motorowy odbyła się 19 listopada 2022 r. w warszawskim Centrum Olimpijskim. Zespół Kamena Rally Team otrzymał dwa wyróżnienia: pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców/pilotów w klasie T4 Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych FIA CEZ 2021 oraz trzecie miejsce w grupie T4 w Pucharze Europy w Rajdach Terenowych 2022.-Nasze starty w tym sezonie to swoisty rollercoster – zarówno pod względem terenów i warunków w jakich się ścigaliśmy, jak i nieoczekiwanych sytuacji z którymi musieliśmy się zmierzyć. Pokonaliśmy setki kilometrów w śniegu, kurzu, słońcu, deszczu. Ale przecież o to chodzi w rajdach terenowych – o emocje, których i w tym sezonie nam nie brakowało- podkreśla kierowca Tomasz Białkowski.

-Największe podziękowania należą się naszym kibicom, od których otrzymujemy ogrom wsparcia przed każdym rajdem. Zarówno w mediach społecznościowych, ale również na trasie podczas samego startu. Widok kibiców z biało-czerownymi flagami to dla nas dodatkowy bieg w rajdówce – zapewnia Dariusz Baśkiewcz.Zespół fabryczny POLARIS w sezonie 2022 walczył o punkty w Pucharze Europy podczas rajdów: Baja Dehesa Extremadura (Hiszpania), Baja Greece (Grecja), Italian Baja (Włochy), Hungarian Baja (Węgry) oraz Baja Poland (Polska). Duet Białkowski/Baśkiewicz zadebiutował również w Pucharze Świata w rajdach cross-country.

Sezon 2022 dla słupeckiego zespołu ma jeszcze jeden ważny wymiar – to podczas jego trwania ogłosili kolejny krok w swojej karierze rajdowej, czyli start w Rajdzie Dakar w 2024 roku. Przyszły sezon upłynie im zatem na przygotowaniach do startu w tym najtrudniejszym rajdzie świata.

Jednak rok się jeszcze nie zakończył, dlatego Zespół ORLEN TEAMU ma jeszcze jedną niespodziankę dla swoich kibiców. Już na początku grudnia stawią się na starcie największej imprezy motoryzacyjnej w kraju czyli 60. edycji Rajdu Barbórka. Szczegóły wydarzenia zostaną podane wkrótce.

 

TEKST/FOTO: Kamena Rally Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *