Podium w Bydgoszczy

W ten weekend odbyła się jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. Triathloniści szturmem ruszyli w kierunku Bydgoszczy. Nie mogło zabraknąć i reprezentanta naszego powiatu Michała Wasztyla.

Zawodnik wspomina, że zawody w Bydgoszczy to co roku jego priorytet i jego start docelowy.

Michał wystartował na dystansie który jest stworzony dla niego. Zawodnik klubu Witkowo Biega został wyróżniony przez organizatorów i został rozstawiony z numerem 18 jako jeden z 20 którzy mieli szansę na wygraną na dystansie 1/8 (450m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegania).

Etap pływacki Michał zakończył z piątym czasem wśród wszystkich startujących na tym dystansie. Rower ze średnią 38,6 km/h i bieg kontrolując tempo 4:04 min/km.

Ostatecznie ukończył 1/8 Ironmana na 16 miejscu open i 2 w kategorii wiekowej M30. Zawodnik Gminy Powidz jest bardzo zadowolony ze swojego występu w Bydgoszczy i myśli nad ponownym powrotem w tym roku na drugie zawody w tym miejscu które odbędą się w ostatni weekend sierpnia.

17 miejsce w ogólnej klasyfikacji na dystansie 1/2 zajął z kolei Mateusz Wiśniewski, co dało mu 8 miejsce w kategorii M30.

Jego czasy poszczególnych konkurencji to: pływanie, 1900 m-00:41:24, rower, 82 km-01:59:32, bieganie, 22,4 km-01:32:00.