Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„…Podnosicie Państwo rękę, bo burmistrz tak powiedział”

Sporo emocji podczas ostatniej sesji Rady Miasta wywołała uchwała dotycząca zmiany Wieloletniego Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych. Jej przegłosowanie skrytykował radny Maciej Graczyk.

Wprowadzona w nowej uchwale zmiana dotyczy budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w ulicy Kopernika w kierunku północnym od ulicy Smugowej. Jest to spowodowane otwarciem tam nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. -Są już inwestorzy, którzy kierują zapytania. Są zainteresowani lokalizacją tam tych budynków, a żeby taki budynek powstał muszą tam być doprowadzone wszystkie media. Ta uchwała w przyszłym roku będzie nam to umożliwiać– mówi burmistrz Michał Pyrzyk. Taka sytuacja oznacza odłożenie w czasie budowy kanalizacji w ulicy Pyzderskiej.

 Przeciwnikiem takiego działania był radny Maciej Graczyk, zdaniem którego omawiana zmiana nie spełnia warunków wpisanych w statut Miasta. Chodzi o stwierdzenie, że projekty uchwał mają być przedkładane radnym razem z ich uzasadnieniem. Jak zauważył Graczyk jest ono takie samo jak to we wcześniejszej wersji uchwały z grudnia.  -Jeżeli ktoś napisał uzasadnienie do uchwały w styczniu, to dlaczego to samo uzasadnienie pisze mi w grudniu?– pytał radny. -Zmiany których dokonaliśmy przedkładając państwu projekt uzasadniałem dodatkowo na posiedzeniach komisji-odpowiadał burmistrz.

Ten argument nie przekonał jednak radnego Graczyka, który  zgłosił oficjalny wniosek o odrzucenie w całości omawianego projektu. Nie spotkał się on jednak z aprobatą swoich kolegów, którzy propozycję odrzucili.Chwilę później uchwała została przegłosowana. -W swojej naiwności jeszcze do tej pory, dopóki nie zagłosowaliśmy wierzyłem, że Pan przewodniczący zażąda pięciu minut przerwy i po konsultacji ze swoim prawnikiem podejmiecie decyzję. Ale myliłem się. Myliłem się po raz kolejny w tej radzie, że jednak podnosicie Państwo rękę, bo burmistrz tak powiedział. Przykro mi bardzo– skomentował Maciej Graczyk. Dłużny nie pozostał mu w-ce burmistrz Tomasz Garsztka -Dziwnym jest praktyka komentowania już podjętych uchwał, ale jak już pan radny zaczął  to ja powiem, że jest jeszcze jest jedna opcja. Może radni uznali za zasadne żeby ją przyjąć?-pytał. -Tak. Na to wygląda-zakończył Graczyk.


Najnowszy komentarz
  • jako mieszkaniec tego miasta ,przygladam sie wszystkim inwestycja w miescie. w niektorych przypadkach jest to bardzo zalosne jak wladza rzadzi. Oczywiscie ze mieszkancy ul pyzderskiej ul zagorowskiej przez tyle lat mieszkaja bez kanalizacji sanitarnej , prawidlowego oswietlenia ulicy , powstania chodnikow kwestia podstawowa bezpieczenstwa . A co tam ,niech czekaja. wazniejsze sa nowe inwestycje pod budowe nowych domow ,mieszkan. Nawet ulicy przy cmentarzu zeby nie bylo oswietlenia , poprostu wstyd tego miasta i wladzy . ile mozna czekac .

Dodaj komentarz