Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podpisali umowę na przebudowę drogi za prawie 22 000 000 zł

W Starostwie Powiatowym w Słupcy podpisano dziś umowę z wykonawcą inwestycji dotyczącej rozbudowy drogi Powidz — granica powiatu (Witkowo). Zrealizuje ją firma BUDIMEX.

-Warszawska firma wyłoniona została w rozstrzygniętym dwa tygodnie temu przetargu oferując najkorzystniejszą cenę za realizację planowanego zadania. Ponadto zaoferowała 60-miesięczny termin gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane. Wartość kontraktu wynosi 21 722 160,29 zł brutto, co czyni go jednym z największych w historii samorządu.

Rozbudowywany odcinek drogi będzie należeć do kategorii dróg o znaczeniu obronnym, co oznacza, że przewidziana jest do wykorzystania w czasie pokoju, kryzysu lub wojny do wykonywania przewozów istotnych dla obronności państwa oraz zobowiązań sojuszniczych.

Podobnie jak pozostałe tzw. drogi obronne powstające w ostatnim czasie na terenie powiatu słupeckiego, również ta – będzie miała parametry dostosowane do wymagań techniczno-obronnych w zakresie transportu Sił Zbrojnych RP i NATO. Wymagania te, z kolei, określają m.in. jaki nacisk jednej osi pojazdu musi wytrzymać droga obronna.

Sygnatariuszami dzisiejszej umowy byli starostowie Jacek Bartkowiak i Czesław Dykszak, reprezentujący Zarząd Powiatu oraz Łukasz Janowski – dyrektor rejonu BUDIMEX- czytamy na stronie Starostwa.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy


Najnowsze komentarze
  • A gdzie jest Pan Kasprzyk?

  • Mają rozmach :)

Dodaj komentarz