Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podpisali umowę na przebudowę drogi ze Słomczyc do Sierakowa

Już wkrótce nowa nawierzchnia zostanie położna na drodze ze Słomczyc do Sierakowa.

-Z początkiem nowego roku przystępujemy do realizacji kolejnych zadań zmierzających do poprawy infrastruktury drogowej powiatu. Jeszcze dobrze nie „wystygł asfalt” na odcinku drogi 3074P z Piotrowic do Słomczyc , a już podpisana została umowa na rozbudowę kolejnego odcinka tej samej trasy. Tym razem będzie to fragment biegnący ze Słomczyc do Sierakowa.

Wczoraj siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg podpisano dokument na rozbudowę, którą wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Koła. Wartość kontraktu wynosi 4 560 675,30 zł. Inwestycja dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zakres robót obejmuje:wykonanie nawierzchni jezdni wraz z podbudowami, wykonanie przebudowy skrzyżowania z drogą powiatową nr 3040P, wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami, wykonanie poboczy, wykonanie elementów ulic (krawężników), wykonanie ścieku przykrawężnikowego, wykonanie rowów przydrożnych wraz z odcinkowym zarurowaniem, wykonanie zieleni z humusu.

Za pół roku wykonawca robót powinien zakończyć realizację zadania i po dokonaniu odbiorów technicznych ponad 3,5 kilometrowym odcinkiem z Piotrowic do Sierakowa jeździć będziemy bezpiecznie i komfortowo. Inwestycja możliwa była dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Gałana oraz współpracy samorządów powiatu i gminy Strzałkowo. Pomimo że gmina nie partycypuje finansowo w przedsięwzięciu, to przez jej teren przebiega rozbudowywany fragment drogi.

W podpisaniu umowy uczestniczył starosta Jacek Bartkowiak i wicestarosta Czesław Dykszak, zastępca wójta gminy Strzałkowo Tomasz Gałan, sygnujący dokument dyrektor PZD Michał Klotschke, przedstawiciel wykonawcy PRDM Koło oraz inspektor nadzoru Adam Chmielewski z firmy AC Droga-informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe


Najnowsze komentarze
  • Powiat to nie tylko drogi. Inwestora wciąż brak. Sytuacja osób niepełnosprawnych bez zmian na lepsze.

    • Ale to nie tylko starosta obiecał. Pyrzyk też obiecał w kampanii wyborczej

      • Cenzor, głosisz teorię bez odzwierciedlenia w faktach. To po pierwsze. Po drugie zaś, nie odnosiłem się do obietnic i do kampanii wyborczej. Z mojego komentarza wynika jedynie tyle, że władza powiatowa sprowadzila powiat do dróg, nie zwracając uwagi na inne sprawy. A może w rozmyślaniach przed snem, inwestor i problemy osób niepełnosprawnych , burzą spokój ducha władzy powiatowej, ale nic konstruktywnego z tego nie wynika. Wymiernych efektów, innych niż drogi, brak. Wiesz dlaczego? Bo inwestora nie da się sprowadzić do powiatu w trybie złożenia wniosku do partyjnych kolegów.

Dodaj komentarz