Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podróż do zaczarowanej krainy baśni

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Lądku wraz z wychowawczynią Marzeną Jurgą wybrali się do zaczarowanej krainy baśni.

-Niezwykła przygoda zaczęła się od zabawy na powitanie, sprawdzającej baśniowe upodobania. Dzieci zmieniały się miejscami pod chustą animacyjną w zależności od swoich baśniowych preferencji.
Następnie „czarodziejka” wypowiedziała zaklęcie „Garstka fantazji, szczypta radości, niech ta grupa w krainie baśni zagości”, po czym każdy był zobowiązany wypić magiczny napój, by przeistoczyć się w baśniowego bohatera.

Zadaniem rówieśników było odgadywanie przebrań oraz wypowiadanie imion postaci z bajek. Następnie wiele emocji dostarczyły zabawy rozwijające pamięć „magiczne liczby”, pod którymi kryły się numerki z prawidłowymi odpowiedziami do zagadek. A także zabawy w skojarzenia. W szarfach znajdowały się tytuły wybranych baśni, a poza nimi rekwizyty, które trzeba było odpowiednio dobrać.

W kolejnej części zajęć przyszedł czas na zabawę rozwijającą szybkość i refleks. Podczas muzyki dzieci podawały sobie nawzajem „zatrute jabłko”. Kto podczas muzyki został z jabłkiem „zapadał w sen”. Był również czas na doskonalenie sprawności manualnej podczas pomocy Kopciuszkowi w oddzieleniu ziaren fasoli.

Zakończeniem podróży było zespołowe losowanie magicznych kulek, w których uwięzione były zaklęcia. Zaś za pomocą scenek dramowych należało przedstawić, z jakich bajek pochodzą. Nie mogło się obyć bez zabawy tanecznej z baśniowymi postaciami, które opuściły krainę baśni kryjąc się pod chmurką – chusta animacyjną- czytamy w informacji szkoły.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz