Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podsumowali projekt „Matematyka w zawodach”

Grudzień 2023 roku był ostatnim miesiącem, w którym w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie realizowany był grantowy projekt „Matematyka w zawodach”.

Uczestnicy projektu – uczniowie klas IV – VI przystąpili do konkursu plastycznego „Matematyka wokół nas” w ramach, którego wykonali plakaty oraz lapbooki. Natomiast 18 grudnia 2023 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu.

Celem projektu były: wzrost zainteresowań matematycznych uczniów, pokazanie uczniom praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym i zawodowym oraz dyscyplinach sportowych, zwiększenie liczby pozytywnych opinii o matematyce oraz zmiana podejścia do tego przedmiotu, integracja społeczności szkolnej, zaangażowanie rodziców w życie szkoły.

Na spotkaniu zostały zaprezentowane wszystkie działania podjęte w czasie realizacji projektu. Podczas uroczystości podsumowującej projekt podziękowano uczestnikom projektu, którzy aktywnie brali udział w zajęciach warsztatowych oraz chętnie wykonywali zadania, podziękowano również rodzicom za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzenie bardzo atrakcyjnych zajęć dla uczniów. Rozstrzygnięto konkurs „Matematyka wokół nas”, za najlepsze prace wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Rozdano upominki dla wszystkich uczestników konkursu oraz podziękowania za udział w projekcie dla wszystkich uczestników projektu.

Zakupione w projekcie pomoce dydaktyczne pozwoliły na uatrakcyjnianie zajęć i zachęcenie uczniów do uczenia się matematyki. Udział w projekcie był bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i nauczyciela – koordynatora projektu.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

 

 

TEKST/FOTO: SP Kowalewo Opactwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *