Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podsumowali start w Olimpiadzie Pożarniczej w Słowenii

W poniedziałek w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lądku odbyło się spotkanie z druhnami i druhami, którzy uczestniczyli w Olimpiadzie Pożarniczej w Celje na Słowenii oraz spotkanie robocze z prezesami i komendantami gminnymi ZOSP RP z terenu powiatu słupeckiego.

-W pierwszej części wszyscy obejrzeli relację filmową ze startami reprezentantów OSP Lądek na Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej. Była to doskonała chwila aby jeszcze raz osobiście przekazać gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom.

W gronie uczestników spotkania byli również weterani pożarnictwa, druhowie którzy osiągnęli wiek emerytalny i nabyli prawo do otrzymania świadczenia ratowniczego, w związku z czym wręczono im stosowne decyzje.

Kolejnym punktem była rozmowa nad najważniejszymi sprawami operacyjnymi oraz dotyczącymi funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. Bryg. Tomasz Grelak szeroko omówił zapisy ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Poruszono m. in. tematykę kursów i szkoleń dla druhów OSP, bezpieczeństwa podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych, uzupełniania normatywów sprzętowych oraz bieżącego funkcjonowania jednostek OSP- relacjonuje mł. bryg. Mariusz Pawela.

 

 

FOTO: st. kpt. Jerzy Orchowski


Brak komentarzy

Dodaj komentarz