Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podsumowali sześć lat działań

Za nimi kilka pracowitych lat i długa lista osiągnięć, którymi można się pochwalić. Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska, konferencją pod hasłem „Realizacja Leadera nad Wartą” podsumowała ostatnich sześć lat swojej działalności.

Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska oficjalnie powstało w 2008 r., jednak początków jego działalności należy szukać dużo wcześniej. Obecnie, organizacja liczy 116 członków i swoim zasięgiem obejmuje pięć gmin wchodzących w skład powiatu słupeckiego, tj. gminy: Lądek, Powidz, Strzałkowo, Słupca i Zagórów.

Andrzej Kin, prezes Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska

 

 

W sumie, na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oś Leader IV, stowarzyszenie otrzymało dotację na kwotę ponad pięciu milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom udało się dofinansować min. przebudowę kortów tenisowych w Strzałkowie, modernizację sali wiejskiej w Graboszewie, budowę boisk wielofunkcyjnych w Ciążeniu i Ratyniu, budowę promenady w Powidzu, czy remonty świetlicy wiejskiej w Dolanach oraz Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ stowarzyszenie jest też inicjatorem wielu szkoleń oraz wydarzeń mających na celu integrację społeczeństwa zamieszkującego na terenie jego działalności.

 

 

Już niebawem Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska może powiększyć się o kolejne samorządy. Swoje zainteresowanie wejściem w jego szeregi wyraziły bowiem gmina Orchowo i miasto Słupca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *