Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podsumowały kolejny rok

Stowarzyszenie Kobiet „Razem” z Kornat podsumowało kolejny rok swojej działalności. W miejscowej remizie odbyło się trzecie Walne Zebranie organizacji.

Stowarzyszenie Kobiet „Razem” oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w 2012 roku. W ciągu 3 lat udało mu się na stałe wpisać w krajobraz nie tylko lokalnej społeczności, ale także gminy i powiatu. Panie, co roku angażują się w różnego rodzaju działania skierowane zarówno do najmłodszych, jak i tych starszych mieszkańców.

Rok 2014 był to kolejny dobry i pracowity rok dla stowarzyszenia. Pierwszą imprezą był zorganizowany 8 lutego Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży z udziałem rodziców, babć i dziadków. Na sali OSP w Kornatach bawiło się prawie 500 osób w tym 160 dzieci. Każdy maluch otrzymał upominek, a dla wszystkich uczestników balu przygotowano słodki poczęstunek. Zabawę dla dzieci poprowadził DJ Przemysław Kwiatkowski. W marcu, po raz drugi zorganizowano Dzień Kobiet, w którym uczestniczyło 150 pań z terenu powiatu. Każda z nich otrzymała kwiatek ufundowany przez samorządowców z Gminy Strzałkowo oraz słodki upominek od druhów z OSP w Kornatach. Konsultantki firmy „Oriflame” przygotowały również stoisko promocyjne z kosmetykami i ufundowały skromne upominki dla losowo wybranych pań.

Ciekawą imprezą była również Biesiada rodzinna z okazji Dnia Dziecka. Dzięki życzliwości samorządu Gminy Strzałkowo oraz  sponsorów udało się przygotować wiele atrakcji. Były m.in. przejazdy bryczką i kucykiem, prezentacja policyjnego wozu i sprzętu, zajęcia plastyczne, a w kuchni panie serwowały domowe wypieki i tradycyjne wielkopolskie danie „pyrki z gzikiem”. Na zakończenie wakacji, 31 sierpnia odbył się z kolei Piknik Rodzinny. To była kolejna udana inicjatywa. Korzystając z atrakcji przygotowanych przez stowarzyszenie na placu przed salą OSP bawiły się całe rodziny.

Działalność stowarzyszenia to jednak nie tylko zabawa. 17 września wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy przygotowano w Kornatach Debatę Społeczną na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Strzałkowo z udziałem wójta Gminy Strzałkowo Dariusza Grzywińskiego, komendanta Powiatowej Policji w Słupcy Zbigniewa Maliny, kierownika Posterunku Policji w Strzałkowie Michała Malinowskiego, rzecznika powiatowej Policji w Słupcy Marleny Kukawki. W spotkaniu uczestniczyli również: starosta powiatu słupeckiego Mariusz Roga, dziekan strzałkowskiego dekanatu ksiądz Józef Warczak oraz samorządowcy i mieszkańcy Gminy Strzałkowo. Działania stowarzyszenia opierają się na ścisłej współpracy z jednostką OSP w Kornatach. Wspólnie z druhami panie dbają o salę i teren wokół niej. W ostatnim roku wspólnie odnowili ławki i stoły drewniane, które służą przy organizacji imprez plenerowych. Przeprowadzona została również konserwacja sprzętu ogrodowego pozyskanego z projektu „Odnowa Wielkopolskiej Wsi”.

Walne zebranie było też znakomitą okazją do przedstawienia planów na nowy rok. Do tej pory udało się już zorganizować już bal karnawałowy dla dzieci, Dzień Kobiet, prelekcję na temat zdrowego odżywiania i debatę dotyczącą organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim. Panie w planach mają również m.in. Dzień Matki, Piknik Rodzinny na powitanie wakacji, warsztaty kulinarne, czy wycieczkę do Poznania.

Podczas zebrania w szeregi stowarzyszenia przyjęto też nową członkinię, Joannę Kołodziejską- Pniewską. Obecnie stowarzyszenie zrzesza już 47 kobiet.

*artykuł sponsorowany


Najnowsze komentarze
 • W osp przydałoby się zorganizować zajęcia zumby albo jakiś aerobik, na pewno by było wiele chętnych Pań ;-)

  • AREOBIK ORGANIZOWANY JEST WE WTORKI I CZAWRTKI NA SALI OSP KORNATY
   O GODZ. 19:00.
   SERDECZNIE ZAPRASZAMY:-)

   • O to super, jak wyglądają zapisy i opłaty?

 • ale macie przystojnego sołtysa :)

Dodaj komentarz