Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podsumowanie akcji PIT 2015 w Słupcy

Ponad 23 tys. zeznań podatkowych wpłynęło podczas tegorocznej akcji PIT do Urzędu Skarbowego w Słupcy. Co ciekawe, aż 68% podatników zdecydowało rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną.

Termin rozliczenia rocznego zeznania podatkowego minął w tym roku 2 maja. Do Urzędu Skarbowego w Słupcy wpłynęły łącznie 23 232 zeznania co w porównaniu z rokiem ubiegłym daje wynik lepszy o blisko 1,5 tys. sztuk. Większość podatników zdecydowała się na rozliczenie w formie elektronicznej. Tą drogą wpłynęło ponad 15 700 zeznań, czyli 68% ogółu. W roku ubiegłym odsetek ten wynosił 59%. Wzrost liczby zeznań elektronicznych obserwowany jest od kilku lat w całym kraju. Łącznie za 2015 rok drogą elektroniczną złożonych zostało 8,4 mln deklaracji, czyli o ponad milion więcej niż przed rokiem. W samej Wielkopolsce było ich 759 tys. co daje trzeci wynik w kraju wśród wszystkich województw. Biorąc pod uwagę wyniki poszczególnych miast, Słupca została sklasyfikowana na 200 miejscu w Polsce.

Jak wynika z danych Urzędu Skarbowego w Słupcy, coraz częściej decydujemy się również przekazać jeden procent naszych podatków na rzecz organizacji pożytku publicznego. W roku ubiegłym takich zeznań było ok. 11 tys., natomiast w tym roku liczba ta wzrosła do ponad 12 tys. Łączna kwota, która w zeznaniach za 2015 rok została zadeklarowana dla organizacji pożytku publicznego to 606 tys. zł. Osoby, które w dalszym ciągu nie złożyły deklaracji podatkowego powinny zrobić to jak najszybciej. W przeciwnym razie urząd może ukarać takiego podatnika mandatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *