Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podsumowanie wyborów w gminie Słupca

5 marca w Urzędzie Gminy w Słupcy odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy. Będzie to okazja, by oficjalnie przywitać nowych sołtysów, a jest ich aż dwunastu.

Wybory sołeckie w gminie Słupca rozpoczęły się 19 stycznia i trwały prawie miesiąc. Zebrania wiejskie zorganizowano w 30. sołectwach wchodzących w skład gminy. O krótkie podsumowanie wyborów poprosiliśmy Karolinę Walczak, sekretarz gminy Słupca.

 

 

Jak już zostało wspomniane, wybory sołeckie w gminie Słupca przyniosły 12 zmian na stanowisku sołtysa. Nowi sołtysi wybrani zostali w sołectwach: Marcewek, Kochowo, Poniatówek, Kowalewo Góry, Kowalewo Sołectwo, Koszuty, Cienin Kościelny, Cienin Kolonia, Nowa Wieś, Drążna, Młodojewo i Piotrowice.

 

 

Podczas zebrań wiejskich wybierano również nowe Rady Sołeckie oraz dyskutowano na różne tematy dotyczące aktualnych potrzeb w sołectwach. Najczęściej poruszano tematy związane m.in. z remontami i budową dróg gminnych, oświetleniem ulicznym i oczywiście funduszem sołeckim. Nowi sołtysi swoją funkcję sprawować będą przez cztery lata.

*artykuł sponsorowany

Jedna odpowiedź

  1. sołtys z Kamienia jeśli ma trochę wstydu i honoru powinien się podać do dymisji,bo nic nie robi – tylko pierdzi w stołek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *