Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podsumowano święto akordeonu

Czwarty Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Słupcy przeszedł do historii. Po trzech dniach przesłuchań, jurorzy wyłonili laureatów.

Przypomnijmy, organizatorem tego muzycznego święta jest Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy. Co roku, do naszego miasta zjeżdża się kilkudziesięciu młodych muzyków z całej Polski. Tak też było i tym razem. W piątek odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu i ogłoszenie jego laureatów.

W konkursie wystartowało w sumie 74 solistów i 9 zespołów kameralnych. W każdym cyklu nauczania nastąpił podział na trzy kategorie. I tak w cyklu 6-letnim, kategorią pierwszą byli uczniowie klasy I i II SM I stopnia, w kategorii drugiej uczniowie klas III i IV SM I stopnia,  a w trzeciej klasy V i VI SM I stopnia. W cyklu 4-letnim natomiast: kategoria czwarta to uczniowie klas I i II SM I stopnia, kategoria piąta klasy III i IV SM I stopnia oraz kategoria VI – zespoły kameralne SM I stopnia. Spośród każdej kategorii jury wyłoniło trzech najlepszych akordeonistów, którzy zostali laureatami konkursu. Wręczono także wyróżnienia. To przypadło również uczniowi Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy, Maksymilianowi Kondrakowi, który najlepiej poradził sobie wśród naszych reprezentantów. W konkursie brało udział więcej akordeonistów z miejscowej szkoły, byli to Szymon Woźniak (kat.I), Maksymilian Kondrak (kat.I), Kamil Mędza (kat. II) oraz Franciszek Sęk (kat. II). Nie zabrakło także duetu. – Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, wszystkim którzy tutaj zechcieli przyjechać, nauczycielom, rodzicom, a także organizatorom, zwłaszcza panu dyrektorowi. Uczniowie prezentowali starannie przygotowane programy, w znakomitej większości poprawne pod względem metodycznym. Cieszy nas też liczba akordeonowych zespołów kameralnych, które biorą udział w specjalnej kategorii.  Na podkreślenie zasługuje również znakomita organizacja konkursu, poparta zaangażowaniem całej społeczności szkolnej – mówiła przewodnicząca jury, Teresa Adamowicz-Kaszuba z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe. Prawdziwą atrakcją konkursu był występ Krzesimira Dębskiego.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz