Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podświetlana fontanna, leżaki, więcej ławek i zieleni, lepsze oświetlenie. Znamy wyniki konsultacji.

Znamy już wyniki konsultacji dotyczących rewitalizacji słupeckiego rynku.

Przypomnijmy, że Miasto na prace z nim związane pozyskało prawie 4 300 000 zł. Konsultacje trwały od 12 do 31 grudnia. Swoje zdanie można było wyrazić za pomocą specjalnej ankiety na stornie Urzędu Miasta. W sumie wzięło w nich udział 106 osób. Najczęściej głosujący określali się jako spacerowicze oraz klienci i właściciele okolicznych sklepów.

Zdaniem 41% pytanych rynek powinien być głównie miejscem spotkań i spacerów. 32 % uważa, że to najlepsze miejsce do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. 26% pytanych wskazuje rynek jako miejsce uroczystości upamietnienia historii.

Aż 76% głosujących uważa, że na rynku powinna stanąć fontanna. Zdaniem większości powinna ona być także podświetlona. Z kolei 49% pytanych twierdzi, że zachodnia pierzeja Rynku w sezonie letnim powinna zostać wyposażona w leżaki. 84 % uważa natomiast, że jego południowa część powinna zostać przeznaczona na tymczasowe ogródki w sezonie letnim,  a miejsca postojowe przez pozostałą część rok.

 

 

Jako najlepsze wykorzystanie wschodniej części rynku głosujący wskazali organizowanie tam różnego rodzaju festynów, na przykład bożonarodzeniowych. 40% z biorących udział w ankiecie wskazuje, że na rynku najbardziej brakuje małej gastronomii, ponieważ przyciągnie turystów i klientów do okolicznych lokali usługowych. 27% chciałoby z kolei więcej lokalnych wydarzeń, które ożywiłyby okolicę jak festyny, koncerty czy wydarzenia dla dzieci, a 25% stref rekreacji z wydzielonymi siedziskami.

Większość, bo aż 72% nie czuje się również bezpieczna w okolicy rynku szczególnie po zmroku i woli by wyposażono go w monitoring zewnętrzny oraz oświetlenie. Jako dodatkowe uwagi głosujacy wskazywali między innymi utworzenie toalety miejskiej, montaż większej ilości ławek, zsadzenie zieleni, czy lepsze oświetlenie.

Szczegółowy raport z konsultacji znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *