Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podwójne święto w Wólce

Oliwia Kajdan, uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wólce została kolejną stypendystką wójta gminy Strzałkowo. Uroczystość wręczenia stypendium połączono z akademią z okazji Święta Niepodległości.

Uroczyste spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Piotr Kowalski, który w swoim wystąpieniu apelował, by nie zapominać o naszych przodkach, którzy swoją odwagą i poświęceniem walczyli o Polskę płacąc często za to najwyższą cenę. – Żyjemy w czasach wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej i możemy z dumą manifestować swoje przywiązanie do Ojczyzny obchodząc radosne Święto Niepodległości – mówił. Zebrani minutą ciszy uczcili wszystkich, którzy stracili życie walcząc o nasz kraj.

Zanim uczniowie zaprezentowali część artystyczną dotyczącą Święta Niepodległości, wójt Dariusz Grzywiński wręczył stypendium za najlepsze wyniki w nauce. Tym razem odebrała je Oliwia Kajdan z klasy piątej, która w poprzednim semestrze osiągnęła średnią ocen 5,16. Otrzymała ona również tytuł „Najlepszy z najlepszych” przyznawany przez Radę Pedagogiczną.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz