Podział punktów na pożegnanie

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie w tym roku domowe starcie seniorów Czarnych Ostrowite. Zespół Damiana Augustyniaka zremisował z CKS Zbiersk 2:2.

Miejscowi mecz rozpoczęli fatalnie przegrywając już od 2 minuty. Taka sytuacja nie trwała jednak zbyt długo. W 10 minucie z rzutu wolnego przymierzył bowiem Kamil Kwiatkowski i było 1:1.Z kolei 4 minuty później później błąd obrońcy i bramkarza rywali wykorzystał Adrian Stawowy dając swojej drużynie prowadzenie. Przed przerwą goście mogli wyrównać z rzutu wolnego, jednak na posterunku stał Łukasz Jaskólski.

Po przerwie mecz mocno się zaostrzył. Kluczowowe dla jego dalszego przebiegu było starcie Łukasz Piguły i zawodnika ze Zbierska, po którym obaj zawodnicy obejrzeli po żółtej kartce. Nad boiskowymi wydarzeniami przestał panować arbiter, na którym skuteczną presję wywierali goście.

CKS postawił wszystko na odrobienie strat. Jego piłkarze co chwilę posyłali długie piłki w pole karne Czarnych licząc, że w ten sposób doprowadzą do wyrównania. W 63 minucie po jednej z akcji i faulu Pawła Górniaka goście mieli rzut karny. Strzelili jednak obok bramki.

Czarni całkowicie oddali inicjatywę i praktycznie nie stwarzali sobie dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Taka postawa zemściła się kilka minut później, kiedy nieatakowany w polu karnym przeciwnik zdołał przyjąć piłkę, obrócić się z nią zdobyć bramkę na 2:2.

Do końca spotkania oprócz wielu fauli z obu stron niewiele się działo. Obie ekipy najbliżej przesądzenia losów meczu były po rzutach wolnych. Po jednej z sytuacji Czarni domagali się też rzutu karnego, za zagranie ręką zawodnika ze Zbierska. Sędzia jednak uznał, że w tym wypadku jedenastka się nie należy.

Za tydzień w ostatnim meczu ligowym w tym roku zespół Damiana Augustyniaka zagra na wyjeździe z Wilkami Wilczyn.

Najnowszy komentarz
  • Ten sędzia nie pierwszy już raz w swojej „karierze” przestał panować nad meczem !