Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podziękowali policjantowi za uratowanie życia

Starosta Powiatu Słupeckiego wraz z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie złożyli oficjalne podziękowania asp. sztab. Sebastianowi Kopczyńskiemu za uratowanie życia jednego z pensjonariuszy strzałkowskiej placówki opiekuńczej, który chciał popełnić samobójstwo.

Podczas spotkania w strzałkowskim DPS-ie Starosta Jacek Bartkowiak wraz z kierownictwem placówki wyrazili swoje uznanie za profesjonalną i pełną osobistego zaangażowania pomoc podczas interwencji w ochronie życia podopiecznego.

Wręczając okolicznościowy adres starosta podkreślił szybkość działania dzielnicowego i pełną empatii postawę. Podziękowania trafiły również na ręce Kierownika Posterunku Policji w Strzałkowie asp. sztab. Michała Malinowskiego.

Przypomnijmy, że dzielnicowy gminy Powidz udaremnił próbę samobójczą człowieka, który chciał skoczyć z dachu. 6 października około godziny 14:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o podopiecznym placówki opiekuńczej, który wszedł na dach jednego z budynków i chciał skoczyć w dół.

Pierwszy na miejsce interwencji przyjechał dzielnicowy z Posterunku Policji w Strzałkowie, który tego dnia przyszedł wcześniej do pracy. Bez zwłoki wszedł na dach i próbował odwieść desperata od jego planów.

Mężczyzna nie chciał rozmawiać i zmierzał do krawędzi dachu. Policjant podbiegł i obezwładnił go. Dzięki pomocy strażaków sprowadzono mężczyznę na dół i oddano pod opiekę ratowników medycznych.


Najnowszy komentarz
  • Panie starosto, czy odwiedził Pan pacjentkę która 10 godzin czekała z ciężkim bólem nogi i zakrzepica pod izbą przyjęć w Slupeckim szpitalu? Czy zainteresował się Pan matka która została w tak skandaliczny sposób potraktowana, która została narażona na utratę zdrowia a nawet życia.
    Zakrzepica to poważna choroba, w Niemczech taki pacjent z takim schorzeniem dostaje rentę.
    Za każdym razem jak są wybory każdy robi coś na pokaz, a ja się zastanawiam na kogo tu głosować jak każdy pajacuje.

Dodaj komentarz